Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem...

Milyen kutyát ajánlotok nekem panelba?

Figyelt kérdés

HellO! milyen kutyát ajánlotok nekem panelba ami nem annyira beteges,csendes,barátságos, ,szereti a gyerekeket?

Lehet kis vagy közepes méretű

Panelba nem való kutya válaszokkal kíméljetek!köszi

Minden nap meglenne a napi 2-3 óra séta

Ezeken a fajtákon gondolkodtam:golden retriver,labrador retriver,westie,beagle,bichon havanese stb...

Várom a tippeket!köszi


2010. jan. 1. 15:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%
Ajánlom a mopszot... nekem 7darab van:D Régen nem szerettem, de ha mopszod van, nem tudod utálni, főleg ha még kicsi (3 hónapostól) olyan aranyosan tud nézni meg forgatni a fejét:D Nem eszik valami sokat, de ha van még egy kutya, pusztán írígységből képes magábatömni az összes kaját... sokat iszik, nekem a szőre nem hullik egyiknek sem, nagyon energetikus kutya, játékos, okos, és könnyen tanítható. Nagyon ragaszkodó, kis termete ellenére képes nekimenni a gazdája védelme végett nekimenni bárkinek, de a gazdáját vagy a gyerekeket soha nem bántja... nagyon ajánlom, és addig senki ne mondja rá hogy ronda míg nem volt ilyenje, én vagyok az élő példa:D
2010. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Szia! gondolkoztam a mopszon is csak az tántorított vissza,hogy sok helyen írták nagyon hullik a szőre

Szerintem se csúnya,nekem nagyon tetszik:D

Igaz,hogy horkol?

2010. jan. 1. 15:23
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Mit szólnál egy menhelyes kutyushoz? Lényegesen kevesebbe kerül, mint egy fajtatiszta, tenyésztői kutya, és pont ugyanúgy tud szeretni.

A szilveszteri petárdázások után özönlenek be a kutyák a menhelyekre, sintértelepre, nagyon kellenek az örökbe fogadók. Másfél millió gazdátlan kutya él az országban, és ezzel két életet mentenél meg.

2010. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%
Nem minden mopsz szőrhullatós ám :) Elég csendes, elvan magának, panelba én is ezt ajánlanám. Esetleg még a csivavát, bár az tud hangos is lenni :D
2010. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%

bischon bolognesse...nekem yorkim van nem ajánlom nem szereti a gyerekeket és sokat ugat nagyon éber.

Panelba golden retrivert, labradort neee az kicsit nagy lenne oda:)

Bolognese vagy havanese, de még a westie is jó csak az is terrier...:S

2010. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

"Ezen gondolkodtam: golden retriver,labrador retriver,westie,beagle,bichon havanese"


Ne haragudj, de ezek mind teljesen különböző karakterű kutyák (kivéve a goldi és a labi mert ők ugyebár mint retrieverek nagyon hasonlóak), egyetlen egy dologban egyeznek meg: mind divatkutya.

Előbb nézz utána, hogy melyiknek milyen a jelleme, a vérmérséklete, mik az igényei, hozzád melyik illene tulajdonságaiban a legjobban. Ez a kérdés, a felsorolt kutyák alapján, nagyon úgy tűnik, hogy csak divathóbort alapján született, mivel ezeket a kutyákat látod legtöbbször, ezek divatosak most, viszont gőzöd sincs h melyik milyen jellem lehet mert akkor el tudnád dönteni h hozzád melyik illik a legjobban.

Nézelődj az adott fajták kenneleinek az oldalain, esetleg menj el kiálllításokra és ott beszélgess gazdikkal, tenyésztőkkel. Tudd meg h melyiknek mik a hatrányai is és mérlegeld h azzal együtt tudsz-e vele élni vagy sem.


Illetve ha nincs fajtapreferenciád - és ahogy látjuk nincs... - hanem van egy elképzelésed, h milyen legyen a te kutyusod, akkor egyszerűbb és normálisabb megoldás, ha menhelyről hozol egy kutyát. Ott elmondod Te milyet szeretnél, ők meg már ismerik annyira a kutyáikat h tudjanak neked olyat ajánlani akivel összeilletek.

2010. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat még gondolkozok rajta,de úgyolvastam,hogy a labradort is lehet csak meglegyen a napi 2-3 óra séta

És a beagle?

2010. jan. 1. 15:56
 8/32 A kérdező kommentje:

15:52-es,én felsoroltam valamit odafent,hogy mik legyenek a tulajdonságai divatkutyák? ma már mi nem az mond meg

én nem azért soroltam fel ezeket a kutyákat,mert másnak is olyan van egyáltalán nem...Amúgy 13éves vagyok..

2010. jan. 1. 16:01
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Ezek a tulajdonságok elég sok kutyára ráillenek. Ezért mondtam h nézz utána h mik a hátrányai, a negatív tulajdonságai ezeknek a kutyáknak. Az alapján könnyebb dönteni.


(Bár én 13 évesen egy keverék kutyának is örültem volna ha kapok. Sajnos akkor nem lehetett kutyám.... De egy 10 év elmúltával most már van: és keverék :oP

Én még mindig azt mondom, h nézz körbe állatotthonokban: Noé, Lelenc, TordasZoo, Rex stb.)

2010. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Beagle-t meg egyáltalán nem ajánlom, nemcsak 13 éves lánynak nem, hanem egyáltalán senkinek városban. Az egy nagyon tudatos, nagyon független vadászkutya, ráadásul kopó!
2010. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!