Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fürdessem meg a kutyám?...

Hogyan fürdessem meg a kutyám? Fél a víztől.

Figyelt kérdés

örökbe fogadtunk egy kutyát, akivel nagyon rosszul bántak. elég sok dologtól fél, többek között a víztől, slagtól is. mondanom sem kell, ma rohadt meleg van, szegénykém meg pihákol egész nap. hosszú, erős, durva szőrzetű kutyusról van szó. előbb megpróbáltam egy kannából, ronggyal rávinni a vizet, de elszaladt. csak annyit tudtam csinálni, hogy a vizet a pihenőhelyére öntöttem, hogy hűsítse a betont. azért jó volna megfürdetni :/ ötletek?

kikötni nem akarom (nem is tudnám...), még a póráz látványától is fél :(



2014. jún. 9. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyen melegben nem szabad betonra vinni kutyát!!! szétég a talpa!
2014. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor ez kétemberes lesz. Állítsátok bele egy kis kádba, kannából valaki leönti, hogy jó nedves legyen a bundája, aztán jöhet a samponozás és öblítés, de valakinek tartani kell, hogy ne lógjon meg. Olyanok is szökdösnek, akik hozzá vannak szoktatva a fürdéshez. Mi is mindig ketten fürdetünk.

A víz ne legyen túl meleg.

2014. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kutya nem hülye állat. Az udvarnak egy árnyékosabb, füves részét locsold föl, valószínűleg odamegy majd hűsölni. Olyan hely legyen, ahol nem baj, ha ás egy hűsölő gödröt - egyébként ilyet te is csinálhatsz neki. Ennek a hűsölő gödörnek kell a földjét kicsit nedvesen tartani.


Én azért szeretem ezt jobban, mint a fürdetést, mert az én kutyáim szőre irtó gyorsan szárad, és nem is nagyon tud átnedvesedni a bőréig, 20 percenként mehetnék locsolgatni a kutyát.


Ha még nincs nálatok régóta és tőletek is tart egy kicsit, akkor feltétlenül ezt javasolnám a fürdetés helyett.

2014. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz, a mi kutyánknál is egy kínszenvedés volt az első alkalom. Másodjára még próbált ellenállni, harmadjára csöndben és lehajtott fejjel tűrte a sorsát, most meg már magától is belemegy a vízbe.

Amúgy tegnap mesélte a kutyasuliban az oktatónk, hogy ő fürdetés közben és után végigmasszírozta a kutyát, aki ezután rájött hogy ez nem is olyan rossz dolog, most alig várja a következő fürdést.

2014. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!