Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha egy alomból...

Szerintetek ha egy alomból megtartanánk 2 fiú kutyát, ivarérett korukban nehéz dolgunk lenne?

Figyelt kérdés

Van nálunk sajnos-sajnos egy alomnyi kiskutya a barátnőm csúnya jóvoltából. Gazdit keresünk de szörnyű nehéz.

Mondhatni katasztrófa.

A gyermekeim bezzeg odáig vannak és amióta megszülettek a kiskutyák nyúznak hogy, tartsunk kutyát.

Nekem volt is több mint 18 évig két gyönyörű kutyám.

Borzasztó volt amikor elmentek és nem kívánnék még egy ilyet átélni.

A lényeg hogy, mindenki döntésképtelen.

A gyerekeim két fiú kutyust szemeltek ki de félek tőle hogy, ivarérett korukban itt bunyóznak majd.

Nekem lány kutyáim voltak ezért a fiúkról nincsen tapasztalatom.

Még a tojáshéj a fenekükön van. Most voltak 3 hónaposak de már rámásznak a lányokra.

Szóval nem tudom.

Van itt egy jó kislánypáros is és lehet velük jobban boldogulnánk mint a fiúkkal de félek hogy, az "ismeretlen" feladat nem is lenne olyan borzasztó csak itt aggódunk hogyan is jönnének ki és e miatt elengedném a lehetőséget nem biztos hogy, jó döntés.


Kérném a tapasztalatokat mert nagyon jól jönnének.

Akinek esetleg két fiú kutyusa van nagyon örülnénk ha megosztaná a véleményét/tapasztalatait.

Minden jóljönne most.

Ha jön gazdijelölt biztos azt a kislányt vinné amit én is kiszemeltem.

Fiú kutyus meg már nem is lenne ha oda adtam volna őket.

Valahogy, a fiú kutyusokat viszik nagyon.

Előre is köszönöm a választ mindenkitől aki szán rám néhány percet :-)


2014. jún. 11. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az ivartalanítás és a helyes nevelés csodákra képes...

De azért, mert a gyerekek nyúznak, ne tartsatok kutyát.

2014. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet buta kérdés de ivartalanítás nélkül nem lenne békesség?

Én a kislány kutyáimat nem ivartalanítottam/pakoltattam ki és a 18 év alatt ha 3 bunyó volt.

Vannak nézeteltérések persze. Felgyülemlik és egyszer kiborul a bili.

A tanítással nincsen gond. Ez fontos hiszen e nélkül katasztrófa lenne minden a kutyákkal kapcsolatban.

Utazás a tömegközlekedésen vagy csak egy egyszerű séta.

Egyébként már beszéltünk a gyerekekkel a kutyatartásról és igazából nem idegenkedek tőle.

Csak a párost nem tudjuk eldönteni.

Nekik a két fiú tetszik csak nem tudom miként viselkednének egymással ha felnőnek.

Szóval nem tudom hogy, inkább lánypáros vagy fiú páros legyen. Mert folyamatos verekedést nem szeretnék mondjuk amíg elmegyünk dolgozni a gyerekek meg suliban.

2014. jún. 11. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, vannak, akik a kanokra esküsznek, vannak, akik a szukákra. Van, akik szerint a felnőtt kanok balhéznak, vannak, akik szerint a szukák összeférhetetlenek... Egyéne válogatja.

Az ivartalanítás mindenképp jót tesz, mert szerencsétlenek nem feszülnek a hormonoktól, nem lesznek stresszesek a felgyülemlett "érzelmekről", és ha nem érdeklik őket a szukák (elég, ha az utcában tüzel egy...) akkor kisebb a balhék esélye is.

2014. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nem ivartalanítás mellékhatása az alom ami ott van nálad és nem kell senkinek... És egy kan ha ivarérett akkor megy ha tud, és leginkább tudnak. Csak azok a kiskutyák már nem nálad fognak születni és nem te nem tudod majd őket elpasszolni. Gondolkozz kicsit globálisan is.

De nekem az alap kérdés inkább h miért két kutyát akartok megtartani?

2014. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Semmiképp se tartanék 2 ivaros kant. Ivaréretten tuti bunyózni fognak, mert vetélytársak lesznek. Viszont ha ivarérés előtt ivartalanítod, tündérek lesznek. Se verekedni, se szökni, se arcoskodni nem fognak. Csak előnye van. Ha a szukát választod azt azért ivartalanítanám, mert könnyen becsúszhat egy alom, kutyák még kerítésen keresztül is képesek párzani. Időben ivartalanított kutyák esetében pedig mindegy melyik párost választod, mert "nemtelenek" lesznek. Sokkal könnyebb lesz az élet velük.
2014. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
... Mondom ezt úgy, hogy sok éve kutyázom és volt ivaros, ivartalan, szukám is, kanom is. Legjobban az ivartalanított kanok váltak be nekem munkára is, hobbira is.
2014. jún. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Két nagytestű kan kutyám van. Nincsenek ivartalanítva és nem is tartom jó dolognak az ivartalanítást. Együtt nőttek fel. Nagyon jól ki jönnek egymással és folyton játszanak. Nyugodtan lehet kettő kan. Csak soha nem szabad kivételezni egyikkel sem.
2014. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!