Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez igaz?

Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
A minap hallottam, hogy manapság a malinois kezdi lekörözni a német juhászt munkában és versenyeken egyaránt. Az utóbbival kapcsolatban azt fűzték hozzá, hogy csak a versenyek szabályzatai teszik lehetővé, hogy a mali előnyt élvezzen.

2014. jún. 14. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.

A versenyen az elvárás gyorsaságot, pontosságot kíván meg. Egy könnyebb felépítésű mali nyilván látványosabban tudja megoldani.

Majd kiderül az idei VB-n, kinek sikerül az első hely. Munkában azért még vannak különbségek, hol, melyik fajtát használják. Egyre jobban előtérbe kerülnek a mixek.

2014. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
FCI rendezvényen nem lehet mix-el indulni, ha versenyzés a cél. Tény, hogy a mali egyre elterjedtebb. gyors, elmebeteg, viszont sokkal érzékenyebb mint a németjuhász, ebből kifolyólag nem is való mindenkinek. A munkakedve határtalan, és ha a gazda nem tartja kontroll alatt, képes addig dolgozni, amig bele nem pusztul. A néemtjuhász véleményem szerint sokkal tisztább agyu kutya.
2014. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Időpont ma 20:40

Pont ezért gyártják a mixeket :))

2014. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, lekörözi általában és azért, mert a "szabályzat lehetővé teszi". Az egekig magasztalják a malit, amit már nagyon unok, és kezdem megutálni a fajtát.
2014. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a mixeket szolgálati célra gyártják, de nem sokan esküsznek rá:) Illetve, hogy néha fű alatt kevernek-e bele, nem tudom:) tavaly is németjuhász lett a világbajnok. idén meg majd elválik.
2014. jún. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egyébként nekem is feltűnt már hogy egyre gyakrabban kerül sor malinois - német juhász keverékek létrehozására, használatára.

Más fajták esetében isegyre gyakrabban hallom, hogy keresztezik őket a jobb használhatóságért (pl:roti - cane corso; fox terrier - jagd terrier stb.)

Én tisztában vagyok azzal, hogy az ember a használhatóságot szeretné előtérbe helyezni és kíváncsi is. Szerintem viszont jobb lenne ha nem elegyittenénk őket hanem minden fajtából kihoznánk a legjobbakat és végül tényleg csak a legjobbak versenyeznének tovább egymással.

Szerintetek?

2014. jún. 15. 09:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalos versenyeken még nem indulnak mixek.

Az FCI VM pont azért nem igazán "fer", hiszen minden fajtának megvan a sajátossága.

Munkára, valódi munkára pedig az igény nem fajtáról szól, hanem használhatóságról. Egy darab kutya, ami megfeleljen az elvárásnak. Ezért nem is tenyésztgetik őket, hanem vásárolják fiatal korban a kutyákat.Nem foglalkoznak sem szülőkkel, sem mással, csak működjön az adott kutya.

2014. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!