Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola alapitás barátoknak?

Kutyaiskola alapitás barátoknak?

Figyelt kérdés

Elöre szeretném leszögezni hogy nem fikázást meg semmi ilyet nem szeretnék csak tanácsot, tippet!

Kutyaiskolát szeretnék alapitani itt a környékemen valahol! tanácsokat várok elsösorban és tippeket h miként lehetne hozzákezdeni!

Bh 1 anyagot szeretném csak leadni, mivel az a kutyámnak is meg van! késöbb többet is tanitanék sok tanulás után természetesen! de a bh 1 anyag az megy rendesen!

Tanácsot és tippet szeretnék kérni, köszönöm szépen!



#iskola?
2014. jún. 14. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csinálhatsz iskolát, ha megvan hozzá minden feltételed. Pl terület, stb. Amúgy, ha nem igazán leszel eredményes a tanításban, szépen elhagynak az emberek.

Egy db kutya BH-ra felkészítése még nem jelenti azt, hogy minden kutyának és főleg a gazdáiknak valóban tudsz majd eredményes vizsgára felkészítést adni.

2014. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
iskolában ahol tanultam az alapokat és a kutyám is tanult és vizsgázott ott volt olyan nap nem egyszer h én tartottam az orákat, szimplán csak azokat amit az elején tanultunk, a betanult koreográfiát, és már "oktattam" egyik ismerösömet és kutyáját, hiszen azokat mondtam el neki amit én is tanultam,
2014. jún. 14. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is kell egy terület, amit körbe kell keriteni, illetve ha tudsz lehet bérleni. viszont ha csak barátoknak szeretnéd, és nincs vállalkozóid, akkor pénzt nem kérhetsz, mert megbüntetnek. vagy összedobjátok a suli fenntartásának az árát. De nem veszélytelen, nem minden kutya aranyos, kedves, és elsőre motiválható.
2014. jún. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

ha kiképző akarsz lenni, akkor ahhoz nem terület kell, meg pénz (no persze az is, majd) hanem elsősorban idő, szorgalom és alázat.

ha hosszú évek alatt kitanultad amit kellett, akkor már tudni fogod, hogy hogyan is megy ez a dolog. nem pedig a gyakorin fogod kérdezgetni :)

ha pedig a barátaidnak akarsz segíteni ahhoz nem kell suli. mi is csinálunk "önképző köröket", összejárunk egy nyugis helyre, és a sétálgatáson kívül gyakorlunk is dolgokat. sokat számít, ha az embert nézi valaki, esetleg felveszi videóra és utána ki tudjuk elemezni a hibákat, sőt, ha valamelyest konyítunk is hozzá, akkor gyakorlás közben tudunk szólni. aztán persze konzultálunk tapasztalt kiképzőkkel is. neked is ezt tudom javasolni, keressetek egy félreeső helyet, beszéljetek meg időpontot, és gyakoroljatok, csak legyetek nyitottak a lehetőségre, hogy bármikor eljöhet az a perc, amikor megakadtok, és szakember segítsége kell.

2014. jún. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
45%

Korainak gondolom. Mert ha van is egy BH vizsgád attól még nem fog az iskolád jól működni. Egy iskolában a tagok sok mindenre kíváncsiak és ha olyat kérdeznek tőled amire nem tudsz válaszolni vagy épp nem tudod megmutatni akkor az kellemetlen lesz számodra. Javaslom, hogy inkább tanulj te is tovább. További vizsgákra készítsd fel a kutyádat és magadat. Ezáltal több információ birtokába jutsz. És ami még fontos idegen kutyákat is vállalj be előtte kiképzésre. Az is elő fog fordulni,hogy egy másik gazda kutyáján kell bemutatnod bizonyos gyakorlatot szemléltetés végett. Ha ezt nem vállalod be akkor hiteles sem leszel. Ha akarod megfogadod a tanácsomat ha akarod akkor nem.

Sokszor ez a baj, hogy akinek van egy alapszintű kutyája akkor azt hiszi már mindent tudnak és ezért gomba módra szaporodnak a kutyaiskolák aminek a vége az lesz, hogy nem működik és megszűnnek, mert egy iskola vezetéshez több évnyi tapasztalat kell és rutin és megfelelő szakmai felkészültség.

2014. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!