Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közterületen ebet csak olyan...

Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy termetű német juhász kutyám, néha engem is simán elránt, ha jön egy macska, ha kint sétáltatom.

Akkor a fenti jogszabály szerint nem mehetnék ki vele a közterületre?



2014. jún. 16. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony , nem. Először is, a magad testi épségét is veszélyezteted, ha elránt. Mi lenne, ha meg lenne az a kutya nevelve arra, hogy nem startolunk rá macskára?
2014. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod féken tartani, akkor nem. A törvényt szerintem szó szerint idézted.

Ha nem tudod féken tartani egy kiképző kb. 3 alkalommal meg tud tanítani rá (ha a kérdés erre is vonatkozik)

2014. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
58%
Ez egy olyan szabály amit sokan nem tudnak szerintem, én biztos nem sétáltatnám akkor a kutyát, ha tudom, hogy egyszerűen képes engem elrántani. Mert veszélyes.
2014. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nádszálkisasszony ***** válasza:
76%

Nagyon értelmes kedves utolsó! Valóban az a megoldás, hogy többet nem viszed sétálni, akkor még meg is bolondul szegény kutya aztán megharap valamit. Dehát ugye, húzott, így nem vittik.


Kérdező neveld meg. Amit húz, vagy el akar rántani válts irányt! Addig ne menejtek tovább. Először kertben gyakoroljátok, majd az utcán. Neten sok jó dolgot lehet találni. Nem az a megoldás, hogy akkor többen nem viszed sétálni!

2014. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer (kb. 10 évesen) elvittem sétálni az óriássnauczerünket, mert a testvérem nem ért rá aznap, én meg gondoltam, hogy a tacsival én járok sétálni, ezzel is ugyanúgy kell... Meg sajnáltam is szegény kutyát, hogy a tacsi már volt sétálni, az meg nem. Anyukám sajnos jóvá is hagyta az ötletet, még szerencse, hogy a kapuból azért nézte, hogy megy... Kb. 2 házzal arrébb jött egy macska, engem meg a sarokig húzott a kutya a kővel kirakott járdán, mert a csuklómon volt a póráz és nem tudtam elengedni. Ott meg tudtam fogni egy korlátot, anyukám meg utolért és átvette a kutyát.


Na, ilyen esetek elkerülésére szerintem nagyon jó ez a jogszabály.

2014. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó!

De ugye azt te is belátod, hogy anyukád hibája volt az. Ha netán vmi komoly bajod lett volna és pl. mentőt kellett volna rád hívni, akkor anyukádat meg is büntették volna egy kevéske pénzösszeggel meg talán a gyámügy is rátok szállt volna.

2014. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, valóban meg kellene nevelni a kutyát, de nagyon keveset vagyok otthon, néha meg el kellene vinni a kutyát. Még engem is elránt simán, pedig 90 kiló vagyok.

De ha tényleg pár foglalkozás elég ahhoz, hogy ezt megtanulja, akkor lehet, benevezek egy ilyenre a szőrmókkal.

2014. jún. 16. 14:23
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
0%
kutyaiskola vagy új gazda
2014. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
neked meg új agy.
2014. jún. 16. 19:42
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Akkor kifejtem.

Kutyaiskola: azért, hogy TE megtanuld kezelni, irányítani a kutyát. Ha 90 kg-san elrántana egy nj, ott komoly gond van!!!

Új gazda: Te írtad, hogy nagyon keveset vagy otthon...akkor csóri kutyától mégis mit vársz?

2014. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!