Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett kutyámat megtaláltam...

Vivien kitti kérdése:

Elveszett kutyámat megtaláltam de nem kapom vissza mit tegyek?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy beagle kislányt 8hónaposan.Velem élt egy év7hónapos koráig míg 2014.03.21. kilógott a kertből.Keresési mód összes fajtáját kipróbáltuk.Kaptunk is megkereséseket de egyik sem volt az én Jessim.Minden szabadidőmben őt keresem, ez így történt az egyik nap is őt kerestem és ráleltem az állatorvosi adatbázisba hogy az elveszettként regisztrál kutyámat 05.13-án ivartalanították és 05.25-én kapott egy oltást az én hátam mögött.Felkerestem az állatorvos aki kezelte,hogy miért nem keresett fel hogy megkerült a kutyusom.Erre azt a választ kaptam hogy első kőrben az Alapítványt kereste fel akitől örökbe fogadtam és ott azt mondták neki hogy töröljön a rendszerből mert úgy sem kapom vissza a kutyám.Örökbefogadási Nyilatkozat felbontásáról nem kaptam dokumentumot és ha nem hívom fel a nőt akkor a mai napig nem tudom hogy meg van a kutyusom.

#kutya #hazakerülési #jogi folyamata
2014. jún. 23. 12:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Te felkerested az alapítványt? A szerződés szerint ki a tulajdonos? Ha az alapítvány, akkor nem tehetsz semmit. Bármikor felbomthatják a szerződést, ha úgy gondolják, hogy nincs jó helyen nálad a kutya.
2014. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Rendőrséget kell bevonni az ügybe, esetleg az állatvédőrséget. Olyan nincs, hogy nem kapod vissza a kutyádat, ha igazolni tudod, hogy a tied és kerested!! Azonnal mehet a feljelentés a menhelynek is és az állatorvos is hibázott, mert ha a te adataid szerepeltek a chipen, akkor nem a menhelyet kellett volna értesítenie, hanem téged.
2014. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Az alapítvány adatai szerepeltek a chipen? Gondolom, igen, mivel így jutott el hozzájuk az állatorvos. Vagy miért pont őket értesítette?

Az alapítványnál voltál, amikor megtudtad, hogy ott van? Mit mondtak pontosan, miért nem kapod vissza?

Ha csak az orvos mondta, hogy nem kaphatod vissza, akkor mindenképpen keresd fel az alapítványt. Lehet, hogy csak valami félreértés.

2014. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az én nevemen volt másodkörben.Ugye első körben az alapítvány nevén volt hiszen tőlük fogadtam örökbe.Viszont az alapítványos csaj azt mondta hogy felelőtlen gazda vagyok ezért felbontja velem a szerződést.Viszont ők több száz kilométerre vannak és soha nem jöttek ellenőrizni hogy hol van a kutya vagy hogy jól van e, de azt eltudták dönteni hogy rossz helyen van nálam.Az állatorvosnál nem kellett valamiért alátámasztani hogy felbontják/vagy bontják velem a szerződést mielőtt törölnek a rendszerből értesítés nélkül?
2014. jún. 23. 12:58
 5/28 A kérdező kommentje:
Az állatorvosnak megtiltották (az alapítvány) hogy engem felkeressen, mondván hogy nem lett időben ivartalanítva ( súlyos családi okok miatt)ezért én nem kaphatok semmien információt a kutyám hogy létéről és a hollétéről sem.
2014. jún. 23. 13:00
 6/28 A kérdező kommentje:
az én nevemen volt eltűntként regisztrálva a chip de ez törlésre került az állatorvosnál.Arra tudok gondolni, hogy az alapítvány gyorsan tovább is adta a kutyám engem kihagyva a buliból.
2014. jún. 23. 13:02
 7/28 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Ha az örökbefogadási szerződésben ivartalanítási kötelezettség volt, és te nem jelezted, hogy ezt nem tudod megoldani, és haladékot kérsz, akkor szerződést szegtél, és nagy valószínűséggel joga volt az alapítványnak ahhoz, amit tett.
2014. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem volt határidő megszabva az örökbefogadásin viszont jeleztem nekik hogy nem tudom tartani a törvényben megfogalmazott egy hónapot.De még mindig nem értem hogy az állatorvos miért nem engem értesített először ha az én nevemre volt regisztrálva az eltűnése.Mint ahogy azt sem értem hogy igy látatlanban hogy döntheti el valaki x kilométerről hogy jol tartottam e vagy sem.Valahogy vissza szeretném kapni
2014. jún. 23. 13:10
 9/28 anonim ***** válasza:

De akkor a chipen kinek az adatai voltak? A tiéd vagy az alapítványé?

Gondolom, az orvos nem tudja ránézésre, hogy ez a kutya xy alapítványtól jött.

Szerintem keresd fel az alapítványt és beszéld meg velük.

2014. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az alapítvány adatta be neki a chippet ezért elsőkőrben az ő nevükön volt. Mikor hozzám került át lett irva az én nevemre mikor eltűnt regisztrálva lett az eltűnése az én nevem alatt.Első tulajdonosként van megjelölve az alapítvány.Viszont pont azért mert engem nem értesített az orvos és törölte az adataimat, csak arra tudok gondolni hogy az alapítvány tovább adta másnak a tudtom nélkül, mondván hogy velem szerződést bont, viszont miért nem kellett igazolnia az alapítványnak hogy szerződést bont velem. Én a mai napig nem kaptam róla papírt. Az oltási könyvétől kezdve mindene nálam van.
2014. jún. 23. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!