Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog mennyire lenne...

Argentin dog mennyire lenne jó vaddisznó vadászatra?

Figyelt kérdés

Jagd terrierjeink vannak, szeretnénk melléjük valami nagyobb testût is. Több embertõl hallottam, hogy az argentin dogok jók erre a célra, de nem igazán ismerem a fajtát. Szerintetek? Vagy tudtok más olyan fajtát, ami megfelel erre a célra?


(És nem szeretnék ezzel veszekedést szítani... csak mert egy facebook csoportba is kiírtam a kérdést, és ott tömeges hisztériát váltott ki... )


2014. jún. 25. 06:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem gusztustalan amit csinálsz/csinálni akarsz, én egyik kutyában sem akarnám felerősíteni ezt az ösztönt.
2014. jún. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy attól még, hogy vadásznak, nagyon kezelhetõ és jófej kutyák a jagdjaink is. Itthon 4-5 éves gyerekek játszanak velük. Tudják, mikor és hol kell odatenniük magukat, mellesleg imádják is ezt csinálni. Szerintem meg nem kellene a kutyákból kiölni azt, amire ki lettek tenyésztve.
2014. jún. 25. 06:21
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Van vadászengedélyed? Nem hiszem, hogy Magyarországon törvényes lenne 5-6 ilyen kutyát reáengedni egy vadállatra és megvárni, amíg azok kikészítik, vagy hogy a vad kinyír a kutyákból párat. Mert gondolom azt tudod, hogy sohasem egy az egy ellen vadásztak velük, uganis egy kutyának esélye sincs egy vaddisznóval szemben és ilyen vadászatoknál a kutya is fogyóeszköz! Szerintem a vadászati törvényben van is valami olyasmi, hogy a lehető leggyorsabb, legkíméletesebb módon kell elejteni a vadat és nem szabad kínozni. Márpedig ha kutyákkal vadásztatod le, az állatkínzás a vad és a kutya felé is.
2014. jún. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Páromnak van vadászengedélye.

4 jagdunk van, a többi vadász kutyáival együtt általában hajtani szoktak. Ha épp egy nagyobb vaddisznóval van dolgunk, azt le kell fogniuk, mivel volt már rá példa hogy a vad majdnem nekünk fordult. A kutyák egyébként védõfelszerelésben vannak, nálunk még egy sem pusztult el a vadászat miatt...

2014. jún. 25. 06:30
 5/24 anonim ***** válasza:
38%
Az argentin dog nem erre való.
2014. jún. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

jézusom, akik rohadtul nem értenek a témához, miért nem mennek inkább a szerelem szexbe trollkodni?


kérdező, a dog tényleg nem jó erre.

2014. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Argentin dog nem a legmegfelelőbb, de nem értem miért váltott ki hisztériát, hisz vannak vadász kutyák ma is, vannak vadászok, én is már voltam vadászaton (fácán, nyúl, még vaddisznón nem), ott is volt kutya, mégsem voltak állatkinzók az emberek, sem a kutyák vad állatok.

Vannak vadász idények, és okkal.

2014. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Magyarországon használnak erre argentin dogot. Talán az egyik legjobb fajta erre, csak nem a magyarországi állományból kell venni, mert itthon 99%-ban küllem vonalas kutyák vannak. Olaszországból vagy más, az argentin doggal komolyan foglalkozó külföldi kennelből kell kutyát venni, azoknak viszont igencsak borsos áruk van.


A kutyák valóban fogyóeszközök egy ilyen vadászaton, szóval a kevlár mellény kötelező, még ilyenkor is előfordulhatnak komoly, akár halállal végződő balesetek. Van is erre egy mondás kutyás berkekben, hogy míg a kiskutya (pl. jagd) repül, a nagy kutya törik, ha vaddisznóval találkozik. De azért a jagdokat ugyanúgy kibelezi, felkoncolja egy komoly vaddisznó. Hallottam olyat, amikor mind a 4 jagd elpusztult egy ilyen esetnél.


Szóval vannak idehaza, akik használnak erre argentin dogot, de azok kőkemény, szikár, napi szinten edzett kutyák. 38-40kg körüliek, de egy pici zsír sincs rajtuk, kőkemény izom az egész testük. Szóval nem az a fajta kutya, amit a kiállításokon vagy az utcán látsz.


Viszont fel kell készülni rá, hogy bármikor(!) elveszítheted a kutyát, ha hibázik és a vaddisznó kihasználja ezt.

2014. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

nagyon utána kell menni a témának, ha ilyen célra szeretnél fajtatiszta kutyát. a többség (mármint akiket ismerek) általában magának "keveri" a disznós kutyáit, többnyire bull típusú kutyákat, és onnan válogatja ki azokat a kölyköket, akiket jónak lát a feladatra.

a dogo eredeti feladata pontosan a vaddisznó lefogása, viszont ahogy az előző is írta, nálunk nem erre használják, ergo a használati értékük a béka segge alatt van. beszélgessetek más vadászokkal, hogy mik váltak be nekik, azzal többre mész.

2014. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jó lenne az argentin dog erre a célra, hiszen lényegében ezt csinálják eredetileg is, viszont én úgy tudom, hogy Magyarországon tilos így vadászni. Persze nem vagyok benne biztos, ne kövezzetek meg, ha nem így van :)


Viszont igaz, ami igaz, szerintem nem lesz egyszerű megfelelő kennelt találni, ahol ilyen téren szelektálva vannak a kutyák és megfelelőek lennének.

2014. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!