Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kiskutyát mikor...

Német juhász kiskutyát mikor ajánlatos elhozni?

Figyelt kérdés
A tenyésztő az mondta,hogy ha kell ő már 6 hetesen is oda tudja nekünk adni,mert nem szopnak,de mikor a legideálisabb? Mert túl későn sem szeretném elhozni! Most 6 hetesek,és kb.2-3 héten belül elszeretnénk hozni.Mikor érdemes? vagy most is jó?

2014. jún. 25. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Normális tenyésztő biztos, hogy nem adja oda 6 hetesen.
2014. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
8 hetesen, ezt a törvény is előírja. Valamelyik tenyésztő 10 hetesen adja oda. A szaporítók szabadulnak meg a kiskutyáktól 6 hetesen...
2014. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

az nem tenyésztő, ne vedd meg a kutyust...


egy tenyésztő tudná hogy:

1. a kölyöknek nem csak addig kell az anya amig szopik

2. TÖRVÉNYILEG TILOS 8 hetes kor előtt eladni/ajándékozni kutyát (és Chipet is neki kell bele tenni az eladás előtt)



3. egy normális tenyésztő nem passzolja le minnél hamarabb a kutyákat, sőt van hogy akár 10-12 hetes korukig is megtartja őket, hogy normálisan el tudják tanulni az anyuktól a helyes viselkedést.

2014. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
A törvény szerint 8 hetesen. És ha egy tenyésztő ezt mondta, akkor az nem tenyésztő, hanem szaporító volt. Tudom nehéz, de ne hozd el! Lehet hogy pont egy nagyon beteg példányt fogsz ki. A szaporítók nem fordítanak gondot a kutyáik egészségére csak összerakják őket!
2014. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

és hogy miért ne vedd meg ezek miatt tőle a kutyust?


Nos, azért mert ez a fajta különösen fogékony a betegségekre, mint pl a csipődiszplázia, és biztos lehetsz benne hogy a kutyus szülei más - pl genetikai- betegségekre se voltak szűrve.

2014. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
Én azt mondom, hogy amikor már elég barnára sült, és kis buborékok jönnek ki rajta (hólyagok) akkor ki lehet venni a sütőből! Tálalását ajánlom egy kis kecsuppal, meg salátával. Amúgy nagyon fincsi a kutya hús, küldhetek neked receptet, csak írj :) Jobb a húsa mint a macskának, meg nem nyávog miközben berakom a tepsibe -.- És így nem kell kutyatápra sem költeni :) Meg nem sz@rja össze a falat a kis kutya!
2014. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
Bocsi, amúgy csak vicceltem :)
2014. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne hozd el, nem tenyésztő ez, hanem szaporító. :(

Mondd le.

Keress kiskutyát rendes tenyésztőtől (TK-val chipezve adásvételi szerződéssel, egészségügyi garanciával) vagy fajtamentőktől ments német juhászt. Szaporítótól soha!

2014. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudjátok,nekem ez egy nagyon jó ismerősöm,és nem direktbe születtek a kiskutyák.Ezért,nem nagyon tudják,és felajánlotta,hogy ha szeretném,akkor elvihetem,mert már nem szopizik! Nem szaporítók,ez biztos,de köszi a válaszokat!!!! :)
2014. jún. 26. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:
A szocializáció miatt még akkor is ott kell lennie 8 hetes koráig minimum.
2014. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!