Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatja ezt a fajta hányást?

Mi okozhatja ezt a fajta hányást?

Figyelt kérdés
Láttam már egy párszor hányni a kutyámat, persze ritkán, és soha nem volt probléma, mert 2-3 hetente szokott, akkor is csak előre hajol és hány, mint ahogy általában az állatok nagy része szokott, egy helyre (pl, mikor sokat iszik egyszerre). Viszont ma reggel óta spriccelőset hány, jó messzire 1-1,5 méterre, folyadék és egy nagyon kevés étel is van benne. Sose láttam még állatot így hányni, főleg, hogy reggel óta már tizedjére csinálja. Fekszik, és ha felkel egyből hány. Mi lehet ez? Vagy mitől? :S
2014. jún. 30. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaj, istenem, ugye elviszed orvoshoz? Ez nagyon komoly, lehet mérgezés, parvo, gyakorlatilag bármi. Ha nem viszed rögtön orvoshoz, nem a betegség, hanem a kiszáradás végez vele délutánra.
2014. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat, de eléggé jól karban tartott kutyám van, állandóan járunk orvoshoz. Ha komolyodna a dolog, akkor hívnám az ügyeletet lakáshoz. Egyébként az érdekelne, hogy más is tapasztalt már hasonlót, mert ilyet még nem láttam. Parvóra nem gyanakszom 1 évesen, mert a másik kutyámnak volt parvója 2 oltás után, és nem ilyen tüneteket okozott, de túlélte szerencsére.
2014. jún. 30. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Láttam már pár kutyát hányni, de így még nem. Egy telefont szerintem megér, én legalábbis megkérdezném az orvosát, még akkor is, ha jó karban van és nincs más tünete.
2014. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:

"Ha komolyodna a dolog"


Ha több, mint tíz alkalommal bemutatott SUGÁRHÁNYÁS, kedvetlenség, fekvés neked nem elég komoly, mit vársz? Ha már képtelen felállni az elég komoly lesz? Vagy vért kell hánynia? Vagy megvárod, amíg elkezdődik a haláltusája?

2014. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj istenem :DDD nem úgy néz ki, mint akinek elkezdődne a haláltusája, sőőőt, egyébként is az orvosunk négytől rendel. Ha nagyon súlyos lenne, akkor hívtam volna házhoz S.O.S-t. de így megvárjuk a rendelést.
2014. jún. 30. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Én valami bélelzáródás jellegű dologra tippelnék. Vagy esetleg mérgezésre. Mindenképpen állatorvos, és vidd be, mert otthon nem fogják tudni megröntgenezni vagy hasi ultrahangot csinálni, csak a rendelőben.
2014. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én bélcsavarodásra tippelek a sugárhányás és abból, hogy fekszik, felkelés után pedig hány.

Nem tudom, mi lehetne az ennél "komolyabb", de mások vagyunk, én parásabb kutyatartó vagyok, mint a kérdező.

2014. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hál istennek nem pánikoltam be, és nem aggódom túl a dolgokat. Megevett egy botot ami zavarta a pociját, aztán kihányta, és most a régi :)
2014. júl. 2. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!