Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy border collie...

Szeretnék egy border collie kutyát de a szüleim azt az elvet vallják hogy "pénzt nem adunk kutyáért". Hogyan tudnám rávenni őket hogy szerezzünk egy kutyust?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, előző nyáron halt meg a kutyánk és már szeretnénk egyet. A border collie az álmom de a szüleim nem akarnak fizetni kutyáért, anya még valami minimális összeget engedne is de ő sem nagyon, apa meg hallani sem akar róla. Mielőtt bárki mondaná! Átgondoltam, ilyen kutyát szeretnék, van elég időm és energiám is hogy foglalkozzak vele, hely is van, kertes házhan lakunk. Anya is ilyen kutyat szeretne csak az elveik... :/ ha bárki tud adni valami tanácsot szívesen elfogadom :)
2014. jún. 30. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
fajtamentők, vagy bementek egy menhelyre és körbenéztek, lehet találtok hasonló kutyust, amíg a szüleid keresik meg rá a pénzt addig ők döntik el hogy érdemes e meg venni vagy se, én szüleim se engednének meg egy min 150k-es akitát mert minek? hülyének is néznek hogy ilyet szeretnék, ezért majd ha dolgozok,lesz lakásom meg veszem magamnak
2014. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyára utána is kell ám költeni... ha így álltok hozzá, inkább hagyjátok a francba...
2014. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha lesz saját kereseted és saját életed megveheted a kutyát, ahogy előttem is írták nem elég egyszer kiperkálni a több száz ezer forintot, utána a kutyának meg kell venni a prémium tápot, a felszerelést, kutyaiskolába járni, állatorvosi költségek, ivartalanítás stb. Ha a szüleid nem akarnak kiadni ennyi pénzt, valószínűleg meg is van az oka, hogy miért. Ne erőltesd.
2014. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszeeüen azzal van a bajuk hogy egy kutyáért fizetni kell :/
2014. júl. 1. 00:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem akarnak kutyára kiadni pénzt az azt jelenti, hogy nem becsülik sokra a kutyákat, le nézik őket. Ezzel a hozzáállással viszont az orvosra, kutyasulira sem fognak költeni, mert ez csak egy kutya, nem pazarlunk rá pénzt. Ha szereted a fajtát akkor nem teszed ki annak, hogy a szüleidtől függjön az élete. Mert ők fogják eltartani, fizeti (vagy inkább nem fizetni) a költségeit. Ha beteg lesz és kell egy többtízezres műtét és a szüleid nem adnak majd ennyit mert az csak egy kutya, akkor mit csinálsz? A hozzászólással van a baj, remélem érted.
2014. júl. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindegy köszi a válaszokat valószínűleg igazatok van, szerintem várni fogok egy darabig :)
2014. júl. 2. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!