Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táptól lehetséges ilyen...

Táptól lehetséges ilyen allergiás reakció? (Kép is)

Figyelt kérdés

Kutyusommal hét elején álltunt át Dog Chow tápról Happy Dog Senior tápra. 14 éves öregfiú, el volt kicsit hízva (tényleg csak kicsit), ezért doki tanácsára váltottunk senior tápra. Azt mondta, a Happy Dog jó minőségű és a kutyák szeretik is. Szeretni valóban szereti, de ma észrevettem, hogy elég csúnya hegek jelentek meg a fején. Képen nem tudom, mennyire kivehetők, de az egész fején olyan, mintha sebei lennének, varosodik. Viszketni nem viszket neki, nem is meleg, de az egész fejét ellepik, egészen a füle tövéig. Nagyon aggaszt, mert tegnap még nem volt rajt semmi. Elvittük ma dokihoz, de a sajátunk sajnos elment nyaralni, így egy idegenhez mentünk. Ő azt mondta, hogy a tápra allergiás reakció, dobjam ki az egészet, vegyek másikat. De akárhogy nézegetek, sehol nem találok ilyen allergiás reakciót, azt meg nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen, akinek allergiás rá a kutyája. Lehetséges, hogy tényleg a táp a gond? Most vettem neki egy adagot a régi tápból, de azért nem dobom ki az újat, ha megjön a dokim, akkor hozza mégegyszer visszamegyek, de ti láttok rá esélyt, hogy igy reagáljon erre? Egyébkent makk egészséges.


[link]

[link]



2014. júl. 3. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vakarja?
2014. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is ilyen varas sebek jöttek ki a nyakán anno, szintén nem viszketett, nem volt gyulladt, csak ott voltak. Neki a scalibor nyakörv és a meleg miatt volt ez az allergiás reakció. Kidobtuk a nyakörvet, egy hét alatt eltüntek a sebek. Neked az ajánlom, add a régi, bevált tápot a kutyádnak, ha rendbe jönnek a kiütések, az volt a ludas. Keress neki más összetételű diétes tápot mint az új, mert abban lehet olyan összetevő amire allergiás.
2014. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos, hogy nem vakarja, ujjbeggyel direkt meg is dörzsöltem neki, de nem reagált rá. Úgyhogy nem viszket, nem fáj neki, csak csúnya. Tegnap már a régi tápból kapta a vacsiját, meglátjuk, hogy mi lesz, azért ha hazaér a dokim, elviszem hozzá, csináltatok neki egy vérképet, hátha abból kiderül valami.
2014. júl. 4. 09:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen volt, de neki a mellkasán, a hátán is voltak ilyen varas sebek. Ő sem vakarta, semmi..

Az állatorvos sem tudta megmondani pontosan, hogy mitől lehet. Adott neki injekciót aztán most már elmúlt neki. Időközben elfogyott neki az a táp is, valószínű hogy neki is a táptól jött ki. Most már semmi baja nincs, elmúltak a kiütések.

2014. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!