Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bikejoring ( kutya + bicikli)...

Bikejoring ( kutya + bicikli) nem lehet megterhelő egy 55 kg kutyának?

Figyelt kérdés
Aktív mozgékony újfoundlandi, állandóan mozog és szaladgál. Viszont a kutyás futást én nem bírnam csak a biciklizést. Ezért úgy gondoltam jó lenne benevezni versenyre. Mi kell még hozzá? Hogyan lehet felkészülni rá? Bírna a kutya futni annyit?
2014. júl. 4. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is bikejoringgal akartam kezdeni, de aztán csak canicross lett :DD Hát versenyen nem hinném, hogy eredményesek lennétek, de hobbiként tökéletes :) Csak lassan, apránként kell elkezdeni, aztán majd látod, hogy mennyi esik jól a kutyusnak :) Kell egy (szán)húzóhám, egy rugós kötél, meg egy távtartó, hogy nehogy beleakadjon a kerékbe a kötél. És vigyázz, nagyokat lehet ám esni ;)

2014. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán akarok én nyerni, de azért az utolsó se legyek =D
2014. júl. 4. 11:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Múltkori versenyen 4,5 km a legkevesebb 5:50, a legtöbb 10:48 volt :D
2014. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De kilónként és nemenként vannak kategóriák nem?
2014. júl. 4. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

nem, a felvezetők alapján mennek a kategóriák. férfi, nő, gyerek, kezdő, profi.

inkább a meleg miatt aggódnék a helyedben, nagy szőrű fajta. a versenyt még inkább hagyjátok, ha érdekel menj el nézőnek (nem mindegy a felszerelés sem!), és gyakoroljatok otthon, de csak akkor ha nincs túl meleg.

2014. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

rendszeresen futtatom a kutyám .bicajjal. heti 40-50 km . egyszerre 10-15 km-es távokat teszünk meg .

komolyan kell venni,és komolyan meg kellett tanítani a kutyát a bicaj mellett futni ( ez nem Bikejoring !)

a kutya 40 kg. futtatás közben 1-2 km-ként viz közelében kell lennünk ,hogy kellően lehűthesse magát ( berni keverék ). a túlmelegedés, a hősokk megöli ezeket a kutyákat ! és mi már 5 éve tesszük, tehát komoly tapasztalat van mögöttünk !

a saját tapasztalatom szerint egy 55 kg-os kutyával ez NEM KIVITELEZHETŐ! túl nagy a súlya, túl nagy a bunda, és ez az éghajlat nem kedvez neki!!

2014. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!