Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől fortyoghat a kutyusom hasa?

Mitől fortyoghat a kutyusom hasa?

Figyelt kérdés
Nem evett semmi olyat, de napok óta fortyog a hasa.. Széklete normális állagú. Kedve jó, eszik, iszik rendesen. Valakinek volt már hasonló?
2014. júl. 14. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Termeli a fingot.
2014. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit evett ?? Az én kutyám csirke allergiás,és amíg nem lett a csirke ki iktatva az étrendből,addig iszonyatos hangokat adott ki a hasa. Mióta csirke mentesen eszik,azóta nincs se hang,se pukika :D
2014. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pukika ? :DDDDDDDDDDD
2014. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#1 :-D de jót nevettem. :-D
2014. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csirkét eszik ő is, mostanság elég sokat, de előtte is mindig evett, akkor nem volt baja. Hát pukika is van ami büdike :D De akkor megpróbálunk mást enni :) Köszi a válaszokat.
2014. júl. 14. 22:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is fortyog gyakran a hasa pedig nem eszik csirkét. Pukika van naponta 10x az biztos, de ritkán büdike.
2014. júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor szagold :D
2014. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos mi is küzdünk ezzel. Az én kutyám ilyenkor általában nem is eszik. Fortyoghat gyomorégéstől, gyomorrontástól, meg ki tudja még mitől. Én ilyenkor quamatel kúrát csinálok (7 nap, állatorvossal egyeztetve, súlyhoz igazítva a gyógyszer adagot), illetve legutóbb ugyancsak orvos javaslatára adtam neki a Venter-t is. Úgy néz ki, hogy ez helyretette a gyomrát, azóta nincs ilyen panasz, le is kopogom. Adhatsz neki te is nyugodtan Venter-t, semmi baja nem lesz tőle, mert lényegében ez "csak" védi a gyomrot, aztán meglátod hogy alakul. Orvossal beszéld meg, hogy mennyi kellene a te kutyádnak belőle. Az enyém (40 kg) napi 2-t kapott, de kaphatott volna 3 szemet is. Ezt is kb. egy hétig adtam neki.


Egyébként nálunk javasolt még a doki egy székletvizsgálatot, lehet, hogy nálatok sem ártana, nem-e valamilyen más dolog áll a fortyogás mögött.

2014. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Azt még kihagytam, hogy én a fortyogós időszakban diétáztatom (cs.mell, rizs, répa főve, tehát lényegében húsleves félének elkészítve), aztán adagolom hozzá majd megint a tápot, míg majd a végén szárazon kapja megint).

2014. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) holnap fel is hivom a dokit, hogy nézze meg. Hát ő Palotapincsi kb 3 kg :) gyogyszerekből negyed szemet szokott kapni. Nekünk Normaflort ajánlt de nem magyon hat. Köszi még egyszer :)
2014. júl. 15. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!