Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kan tacskóm, ami...

Van egy kan tacskóm, ami eléggé domináns fajta. Amikor olyat eszik amit szeret akkor morog szerintem harapna is. Mondtam, hogy nem szabad kapot a segére le is nyomta csak még jobban morgot. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sajna most a suli kilőve.
2010. jan. 10. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne nagyon üsd szerintem azzal csak felherrgeled. Féltékeny a kajájára? Csak akkor morog,hogyha odamész miközben eszik? Azt ajánlják, hogy mikor eszik a kutya közben el kell venni a tálját előle,ugycsinálni mintha belennél,de hogy lássa a kutya,hogy megbízhat benned és nem eszed meg a kajáját,visszatenni a tálat és ehet tovább. Nekünk ez bevált, olyaannyira,hogy multkor a 9 hónapos babám odamászott a kutyához miközben az evett és meg se morogta csak nézte a babát.Nem bánotta.Régen mikor kicsi volt azt csináltuk vele,többször odamentünk hozzá,megsimogattunk miközben evett,evés közben elvettük előle a tálat de kb 15 másodperc után visszaraktuk neki,hogy lássa:megbízhat bennünk. De kérlek ne üsd a kutyád csak azért mert az ösztönei miatt védi a táplálékát.Ha meg morog evés közben,nem tudod leszoktatni akkor nem emnj a közelébe.
2010. jan. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg Caesar Milan emberképzés videóit youtubeon é olvasd el Jann Fennel kutyapszichológia könyvét.
2010. jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyire hatékony az hogy elveszed előle.

az én kutyám is ilyen volt, de én nem féltem tőle, ha morgott akkor kapott egy fülest :) nem nagyot, csak hogy tudja hogy én vagyok a főnök. most is látom hogy frusztrálja ha a kajáját piszkálom amikor eszik, ez van, a kuty az irigy :D

de most már nem morog, csak akkor amikor játszunk.

de azért azt hozzáteszem hogy én a kutyámat úgy nevelem, hogy minden téren lássa hogy én vagyok a főnök.

pl. most hogy leesett a hó, láttam nagyon játékos kedvében volt. belementem a játékba, megdobáltam hógolyóval, aztán elkezdte harapdálni a lábam, de nem nagyon csak a nadrágom szárát, meg nagyon óvatosan. na akkor verekedtünk a hóba :D tudja hogy akkor se haraphat erősen ha én belefektetem a hóba:D

2010. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem te vagy a falkavezér. én mindig túrkálok a táljába heti 1x hogy főnöknek nézzen. Egyszer rám mordult akkorát kapott, és elvettem a kajáját. Akkor bedurvult és kapott még egy fülest, hogy hogy jön ehhez... Öreg keverék szuka.. mondjuk vele mindig van vmi baj szóval... Utána 1 napig nem evett és akkor adtam neki oda, ha már felfogta hogyha én túrkálok ott, akkor ő meg se szólalhat mert akkor nincs kaja.

Azóta nem morog. x"D Nem kinzom meg minden olyan kövér amúgy is... jack russsel-tacsi keverék és 13,3 kg... túlsúlyos a doki szerint x'D

2010. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:) nekem bevált, amióta kiskorától rászoktattam arra, hogyha nekem olyan kedvem van akkor elveszem tőle a kajáját és "beleehetek" egyszersem morgott rám. Persze,hogy tudnia kell,hogy ki a főnök, de a tapasztalatom szerint az ütésen kívül is lehet nevelni a kutyát.Nekem terrier keverékem van,elég makacs fajta, de érteni kell hozzá.Egyszer sem ütöttem még meg, mégis szótfogad
2010. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!