Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fehér ember miért találta...

A fehér ember miért találta ki, a fajtákat, , és a pénzért árulását a "törzskönyves" kölyköknek?

Figyelt kérdés

Megnéztem egy filmet a bennszülöttekről, és aranyos keverék kutyákat láttam náluk!


Elgondolkoztam, hogy vajon a fehér ember miért találta ki a az amstaff, a dobermann, meg minden ilyen kutya túrzskönyvvel ellátását, majd pénzért árulását?


Mikor láttam milyen boldogok a keverék kutyájukkal ezek az emberek!



2014. júl. 28. 20:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

A fehér ember miért találta ki, a fajtákat, , és a pénzért árulását a "törzskönyves" kölyköknek?


Megnéztem egy filmet a bennszülöttekről, és aranyos keverék kutyákat láttam náluk!


Elgondolkoztam, hogy vajon a fehér ember miért találta ki a az amstaff, a dobermann, meg minden ilyen kutya túrzskönyvvel ellátását, majd pénzért árulását?


Mikor láttam milyen boldogok a keverék kutyájukkal ezek az emberek!

2014. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

1. válaszoló!

Miért másoltad be a kérdést? o.O

2014. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%

mert szükségük van a pénzre stb.

De én jobban szeretem a keverékeket, okkal.

Az okokat nem sorolom, mert akkor mindenki rám szökne, hogy milyen hülyevagyok és mit képzelek én magamról...

2014. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Tudod, a fajták mindegyike valamilyen képességében egyéni volt. Használhatóság szempontjából mind-mind mást tudott. A törzskönyv pedig azt segíti, egy -egy párosításnál lehet megnézni a felmenőket. Azok ismeretében pedig olyan párosításokat lehet csinálni, ahol bizonyos tulajdonságokat fel lehet erősíteni, másokat lejjebb nyomni.
2014. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

A fajtákat a különböző tevékenységek elvégzésére, végrehajtására tenyésztették ki (pl. vadászkutyák, pásztor/juhászkutyák, őrző-védő kutyák stb.). A tenyésztés elkezdése nagyon-nagyon régre tehető vissza. Olyan fajtákat, kutyákat kereszteztek, amik kiemelkedően teljesítettek valamiben (pl. jó terelőösztönnel rendelkeztek), így kialakultak a fajták, persze ez ennél kicsit bonyolultabb. Fajtán belül is olyan egyedeket kereszteztek, amiknek a legjobbak voltak az ilyen tulajdonságaik, ezért szükség volt valamire, amivel követhető a származásuk, hogy ne legyen beltenyészet -> törzskönyv. Ha pedig valakinél született egy lekövethető származású, jó vérvonalú, kiemelkedő képességű kölyök, érthető, hogy nem adta ingyen oda senkinek. A minőséget meg kell fizetni.

Később kialakult a küllemkiállítások világa is, az előírt fajtastandarddel. Ma már talán a munka és a fajták eredeti funkciója egy kicsit háttérbe szorult (én legalábbis kezdem úgy érezni), de továbbra is vannak olyan fajták, ahol kötelező az ösztönvizsga is, ahhoz, hogy tenyészthető legyen.

2014. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Az összes kutya őse, a sakál, és a farkas.

Az ember, sic! azért nemesített,fajtákat,mert számos célra akarta, akarja igénybe venni a kutyák segítségét.

Pl. Vakvezető, vadászkutya, terelő stb.Azért adják pénzért,mert értékesek. Semmi baj a keverékekkel, de nem szabad ugyanazt elvárni tőlük, mint a fajtatisztáktól.

2014. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem a fehér ember találta ki, hanem a sárga ember (az ázsiai nagyrasszba tartozó japán és kínai emberek. Milyen bennszülöttekről néztél filmet ? A bennszülött csak azt jelenti, hogy nem hagyta el az a nép ill.leszármazottjai az adott földrajzi helyet, ahol kialakultak. Az afrikai bennszülötteknél valóban őrző-védő célokra szolgálnak a kutyák, amiatt az számít erénynek, ha egy kutya ilyen feladatra alkalmas.
2014. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azért az előzőekhez még hozzátenném, hogy egyáltalán nem a fehér ember kezdte el fajta szerint tenyészteni a kutyákat. A legősibb kutyafajták japánból és kínából származnak.
2014. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Legősibb alatt pedig nem egy-kétszáz évet értek, hanem pl az akita inu több mint 4000 éves kutyafajta.
2014. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
Engedd meg hogy a figyelmedbe ajánljam Konrad Lorenz könyveit. Meg az Ő kutyáját "aki" csau csau és német juhász keverék.
2014. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!