Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a rottweiller...

Hogy lehet a rottweiller kutyát "megszelídíteni"?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 8 éves rotink. Vagyis a férjem kutyája. A kutya a páromat istenként kezeli, ő a minden, ő az, aki a születésétől fogva foglalkozik vele, naponta kétszer viszi sétálni, dögönyözi, csutakolja, ő a GAZDA. A párom édesanyját is valamennyire elviseli, bemehet a birtokterületére, adhat neki enni, takaríthatja a helyét, de a testi közelséget már neki sem engedi. Én három éve kerültem a háztartásba, de a kutya máig nem tudott megszokni. Nem hogy meg sem simogathatom, de a ketrece közelébe sem mehetek. Ha csak meglát közeledni a háza felé, már majd kiugrik a kerítésén.

Érdekes, hogy amikor sétálni mennek, akkor már nem foglalkozik velem. Pontosan tudja, hogy engem hová tegyen családon belül, érzi a szagomat, amikor be van engedve a házba (amikor én nem vagyok ott), meg az utcán is csak rám néz, ha épp sétálni mennek, és én tisztes távolságból elmegyek látótávolságban tőle, csak figyel. De ha csak kicsit is közelítek felé, már támadni akar. A saját területét pedig meg sem lehet közelítenem!!

A férjem nemrég kórházba került, és én ott maradtam a kutyával. Egyszerűen nem tudtam megetetni-megitatni, mert nem engedett a területe közelébe. Kénytelen voltam anyósomat áthívni, hogy segítsen, adjon neki naponta többször friss vizet. De ez hosszú távon lehet megoldás? Ha nem lenne anyósom, akkor mi lenne? Felvetődött bennem, hogy mi lenne, ha

-ne adja isten-, a férjemmel komolyabb baj lenne? Balesete volt, szerencsére nem lett csonttörésen kívül semmi komolyabb, de ennyi erővel meg is halhatott volna. Mit csinálnék akkor a kutyával?

Hogyan vegyem rá a kutyát, hogy elfogadjon? Én nem várom, hogy engem is istenként kezeljen, de én is szívesen elvinném pl. sétálni.



2008. aug. 5. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Hát az a helyzet h egy 8 éves roti már nem nagyon fog téged "megkedvelni". Ő már "felnőtt". Idegen vagy neki mégha minden nap lát is és a gazdájával vagy... Ő neki a férjed a gazdája, őt imádja, ő neki engedelmeskedik senki másnak. Legfeljebb úgy tudod magadhoz szoktatni h a férjed ráköt egy pórázt és leülteti magad mellé... te meg elkezdesz közeledni és ha elkezd morogni/vicsorogni akkor a férjed rászól. Mert ha végülis "istenként tiszteli" biztos fog rá hallgatni amikor rá szól. Töltsél több időt a kutya körében. Amikor férjed viszi sétáltatni menj vele te is (persze ne a kutya oldalán). AMikor ad neki ennivalót kérd meg h had add oda te és ha támadna ismét rászól a férjed.. Így egykönnyen téged is elfog fogadni mert látni fogja rajtad h nem akarod bántani és megbízhat benned.

remélem segítettem

cukorfalat

2008. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
leülteti maga mellé* bocsi elírtam
2008. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy felnőtt vagy idős kutyák nem szokják meg az embereket. Lehet, hogy azt hiszi, rossz ember vagy. Hiába nem ártassz neki, ő csak egy emberhez szokott (illetve kettőhöz) és neki mindenki más negatív hullámot kelt. Először csak kezd annyival, hogy jutalom falatot dobsz be a kennelébe és mellé mosolyogsz. Érzékelni fogja, hogy nem akarod bántani. Persze ez nem megy egy nap alatt. Később, amikor már nem morog, ha jutalomfalattal elhaladsz a kennel mellett mellőzd az ételt. Csak sétálj el, de normál tempóban és ügyet se vess a kutyusra. Egy idővel megszokja a közelséged és elfogad majd. Persze nem lesz örök barátság, mert valószínűleg kiskorában nem lett szocializálva és így eléggé domináns.

Wanda •

2008. aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan! A rottweillerek elég agresszív fajták. De egyetértek az előttem szólókkal. Kis időbe bele fog telleni, amíg elfogad, de türelmesnek kell lenned hozzá. Sok sikert!
2008. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megmondom őszintént nemvagyok túl idős, 17 éves, de imádoma rottweillereket, és nekemis van 2... Elolvastam vagy 5 rottweilerekkel kapcsolatos kézikönyvet, nevelés etetés szoktatás, mindent róluk. Mindenhol azt irják, hogy a rottweiler 1 éves koráig nevelhető leghatékonyabban! A kutya akkor tapasztalja meg , hogy ki a "falkavezér" . Aki a falkavezér őt valóban, ahogy mondtad ISTENÍTI. Ezen változtatni nemnagyon tudsz, ha már ilyen öreg a kutya, esetleg ha a férjed is segitene a kutyának avval, ha a kutya látja hogy mondjuk egymás kezét fogjátok miközben sétáltatjátok , és amint morog, vagy támadni akar a férjed leteremti. Ez hosszutávon megoldás, mert a kutya elfogadja a közelséged. Ő csak a agzdáját és a területét védi.
2011. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!