Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a divatkutyá...

Mi a véleményetek a divatkutyázásról? Melyek most az aktuális "divatsztárok"?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Sztem szánalmas és undorító.. Mindenképp a mini fajták a menők.. Yorki, Spicc ilyesmik. Értelmét nem látom, kutyát nem divatból kell tartani, nem kiegészítő hanem társ!
2010. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Vélemény: baromság h egyesek az alapján vesznek kutyát hogy mi az aktuális divat! Ja, és ennek köszönhető sok fajta tönkretétele, szétszaporították a tökjó fajtákat!
2010. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Yorki, westi, bolognese, lehetőleg, minííí és extra minííben, shih-tzu, csivava, nagyon közül német juhász stb...

És nem szeretem az ilyen embereket mert csak az érdekli őket hogy minnél menőbb legyen a kutyájuk, és nem érdekli őket, ha beteg mert túl kicsi vagy nem kap levegőt az orra miatt, vagy nem tud futni a lábai miatt, és szenved. A lényeg hogy megbámulják az utcán. És buták is, mert becsapják őket, aztán megveszik százezrekért a mini kutyákat, közben olyan nincs is hivatalosan, és veszélyes is a kutya testi épségére nézve!

Persze van akinek yorkija vagy bolognese kutyája van és nem divatból, de azok rendesen kifizetik a tk-s kutyákat vagy menhelyről fogadnak örökbe és nem akarnak az amúgyis apró kutyákról még apróbbakat venni! Ja és rendesen megnevelik őket.

2010. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem szánalmas és felháborító, ha valaki csak azért vesz valamilyen kutyát, mert az a divat!

A jéghegy csúcsa, hogy nem hiszik el, hogy az általuk táskában cipelt "mini" megnevezésű jószág csupán méreten aluli, mert hivatalosan mint fajta nem létezik, de mást sem lehet megmagyarázni nekik. például hogy egy yorkshire terrier jobban szeret furkározni mint ruhát próbálni (hiszen vadászkutya, ezt vajon miért olyan nehéz megérteni?), és igenis kell a kicsi kutyáknak is a séta, többször naponta.

És attól nem lesz egy kutyából gyerek, hogy masni van rajta meg pulóver. Attól még kutya marad...

Egyszerűen a legtöbb ilyen "gazdi" egyáltalán nem vagy alig ért a kutyákhoz és ha mondanak neki valami hasznos tanácsot vagy azt, hogy valamit rosszul tud és közlik vele a helyes információt, még nekik áll feljebb.

2010. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Bizonyos körökben a törzskönyv is divatos, szóval azért, mert valaki kiad 100ezret egy kutyáért törzskönyvvel, nem biztos, hogy jobb annál, aki csak 40et ad egy szaporítottért.


Nekem vannak ilyen ismerőseim, ne hidd, hogy azért vették a törzskönyvest, mert minőség, meg ilyenek, csak azzal mégjobban fel lehet vágni. Ennyi.

2010. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "divat" kutyáim vannak, de nem divatból, csak mert tetszenek. Yorki és Shi-tzu. Az örök divat a német juhász és az arany retriver, ez a két kutya sose megy ki a divatból, olyan mint a farmer:D, meg talán az angol cocker is ide tartozik.
2010. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az is szánalmas, aki csak azért akar border collie-t, mert a "világ legokosabb kutyája". Gondolom, aki e miatt veszi, fogalma sincs arról, hogy egy ilyen kutya tartása mivel jár. A másik meg, hogy nem magától okos, egyszerűen könnyebb tanítani, ugyanakkor nagyon de nagyon sokat kell vele foglalkozni. Számomra nagyon elszomorító és egyenesen tragédia, hogy ez is egyre felkapottabb fajta. :S
2010. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!