Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirkeallergiás a kutyám, van...

Csirkeallergiás a kutyám, van valakinek hasonló problémája? Help me, please!

Figyelt kérdés

Több, mint egy hónapja leálltunk a vacak tápokról és konzervekről, azóta húst (elsősorban csirkét), rizst és zöldségeket kapott.

Azóta viszont megállás nélkül vakarózik szegény állat, kiderült, hogy a csirke miatt (korábban is voltak tünetek, csak kevésbé súlyosak).

Az állatorvos mondta, hogy hypoallergén táp mehet, mellé pulyka, marha (lehetőleg nyersen). Lényegében a BARF módszert ajánlotta, illetve hogy továbbra is kapjon házi kosztot, ne a táp legyen a fő táplálék.

A kérdésem az, hogy ti mivel etetitek a kutyátokat?

Tápnak a Brit Care bárányos tápját néztem ki (12e/12kg), nemigen találtam olyat, ami ennél olcsóbb és szintén jó összetételű.

Nyers kaját/házi kosztot adtok nekik? A marhának/pulykának melyik részét adhatom kutyának, ami azért viszonylag pénztárcabarát is?

Tejtermékeket, tojást ehet?



2014. aug. 4. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk a happy dog bárány-rizs vált be, szintén csirkeallergia.
2014. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miénk is csirkeallergiás, Acanát kap halasat, bölényeset, bárányos-almásat, vagy Orijent. Mi nem etetünk nyersen BARF módszerrel, lévén kistestű és lakásban élünk, nekem meg nincs kedvem napi szinten véres-cafatos járókövet takarítani.. (biztos lesz aki ezért kioktat, de annyi baj legyen) Házi kosztot csak nagyon ritkán kap, pl. amikor rizottot készítek. Tejterméket, tojást is szokott néha kapni, arra nincsen allergiás reakciója.
2014. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi barfozunk igaz szerencsére nekünk csak a táptól jött ki a csirke allergia magától a nyers hústól nem.

De amit adhatsz mindenféle szárnyas mindenféle részét kivétel ugye a csirek. :) (fej,láb,farhát,nyak,zuza,máj,szív,stb)

Marhából is belsőséget tüdő,máj szív,vese,lép, és egyéb ilyen állatok bárány,kecske nyúl, őz,szarvas szóval lehet választani viszont a vadhús és a nyúl nálunk kicsit nagyon borsos ezért az nem kap.

De amúgy a brit care tápok nagyon jók sokan dicsérik.

2014. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyerset eszik, nálunk is csak a csirkés táptól vakarózott, magától a csirkétől már nem volt semmi gond. Húsok közül amiről tudom, hogy hipoallergén, az a nyuszi meg a csincsilla. (biztos van más is..) Ha jó helyről szerzed nem olyan vészes az ára, nyesedék hús kutyáknak csoportban pl van nyuszis csaj, meg onnan szoktam venni csincsillát is, amit jobban szeretek, mert nem kell vagdosni a mérete miatt, illetve nem kell az arányokkal variálni, mert benne van minden ami kell.
2014. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Azt nem tudjátok, hogy a csirkeallergiás kutya kacsát kaphat-e?

2014. aug. 5. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg igen, de van kutyás ismerősöm, aki elvégeztette az allergia vizsgálatot a kutyájánál, mert hiába iktatta ki a csirkét minden formában a kutya étrendjéből, enyhültek, de csak nem múltak el teljesen a tünetek. Kiderült, hogy még egy csomó más kajára is allergiás, meg a parlagfűre. Ő pl. semmilyen szárnyast, baromfit (kacsa, liba, pulyka) nem adhat most már.
2014. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyelőre hat a szteroid injekció, úgyhogy nem fogom látni, hogy tolerálja. Teljesen szárnyasmentes tápot fog most kapni pulyka, marha és kacsa mellett. Ha úgy látom, hogy valami nem stimmel, akkor elhagyjuk előbb a kacsát, ha muszáj, a pulykát is.

Szerettem volna megcsináltatni az allergiavizsgálatot, de sajnos nincs rá pénzem, elég drága :(

2014. aug. 5. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy elég drága, de jobb lenne tutira menni, mint így találgatni. Gyűjtsd össze a lóvét, elvégre jobb későn, mint soha elvégezni a vizsgálatot, vagy esetleg ha régóta ismered az állatorvosotokat, mindig hozzá jársz ha bármi kell, vagy ne adj' Isten baj van, akkor hátha megengedi, hogy ne egyszerre, hanem mondjuk 2 vagy 3 részletben egyenlítsd ki a számlát. Az enyém pl. tuti beleegyezne ha kérném, igaz, hogy kb. 10 éve csak hozzá járunk.
2014. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül kb ez a vizsgálat?
2014. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!