Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kiskutyának kék...

Bolognese kiskutyának kék maradt a szeme, örökletes betegség lenne?

Figyelt kérdés
A tenyésztő fogalmazott így,hogy kék maradt a szeme. Ideadná olcsóbban. Attól félek, örökletes betegséget hordozhat.
2010. jan. 12. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kék szem nem betegség. Hibás gén okozza, akár csak a színhibát. Ezért még kiváló hobbi kutyus lehet :) Csak tenyészteni nem lehet vele, mert ezt a "hibát" (blue- merle faktor) örökítheti, azt pedig a standard a kizáró oknak határozza meg.Semmi baja nem lesz tőle a kutyunak, csak annyi, hogy a világos szem érzékenyebb a sötétnél. De ez az embereknél is így van:)
2010. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell a megavakulásától tartanom? Köszönöm, a választ!!!!
2010. jan. 12. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak az egyik szeme kék, a másik pedig barna. Különleges szépség, de attól tartok sötétben és szürkületben nem lát vele teljesen jól. Egyébként semmi baja :)
2010. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

az állatoknál a kék szem süketséggel párosulhat!

De! nem minden kék szem szinű állat süket! max. akkor recessziven örökitheti, ezért nem szabad tenyészteni.

Úgy tudom, hogyha pl. a bal szem kék, akkor a bal fülre lehet süket.

De az is lehet, hogy csak egyszerű pigmenthiány, ami nem járul más betegséggel (elvileg) , de őket sem szabad tenyészteni.

( kék szemet mindenképpen továbbörökitené)


Nézd meg a kiskutyust, ha tetszik és reagál a hangokra, akkor vedd meg.

2010. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem, nem kell félned, hogy megvakul.


A süketség fehér állatoknál jelentkezik, ill. általában macskáknál a kék szem is utalhat rá.


Vannak fajták akinél gyakori a süketség, náluk szűrik is erre a kölyköket, pl. dalmata, argentin dog.


A nem hiszem, hogy ez a kis bolognese süket lenne.

Ha érdekel hobbi (NEM TENYÉSZTÉS!) célra ez a kutyus, akkor én is azt tudom tanácsolni, hogy látogasd meg élőben.


Vegyétek külön a tesóktól, tapsolj neki, szólj hozzá stb... Ha reagál ezekre a dolgokra, akkor nem süket.

2010. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 12. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!