Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász kutyival tapasztal...

Skót juhász kutyival tapasztalatok? Esetleg név ötleteket is mondanátok kislány skót juhásznak?

Figyelt kérdés
Köszi!
2010. jan. 12. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Lili, az aranyos :)! Mindegy, csak NE legyen Lessszziiii :D amúgy a szőrüket ápolni kell, és nagyon okos fajta.
2010. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

A kiállítási vonal elég bamba, ahogy én tapasztaltam... Bár lehet hogy csak azért mert a gazda is olyan volt xD De szerintem ma már inkább csak dísznek való egy ilyen kutya. De amúgy kedves, barátságos kutyák.

Egyetértek az előzővel, csak ne Lassie legyen a neve!

2010. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2010. jan. 12. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
imádlnivaló:D ennyi:D enyémet Kirának hívják:)
2010. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Apukámnak volt egy, én sajnos nem ismertem, de kivételesen okos volt, rengeteg történetet mesél róla. Sajnos a mai tenyésztők tudomásom szerinte már inkább a küllemtenyésztés felé mennek el, ami nem tesz jót a fajtának. Bár skót juhásszal nincs túl sok tapasztalatom, de a show vonalú német juhászról ezt írják egy cikkben:

"Továbbá összehasonlította ezeknek a tenyészvonalakból származó kutyáknak az arckifejezését a nem show-németjuhászoknak az arckifejezésével, aminek az lett az eredménye, hogy a kiállítási normáknak jól megfelelő kutyák nagyobb arányban rendelkeztek unalmas, buta, üres, semmitmondó arcmimikával, mint a másik csoport állatai. Ez utóbbi vizsgálati eredmény oka arra vezethető vissza, hogy ezekben a kutyákban, bár genetikailag az eredeti feladatok elvégzésére hivatott ösztönök valamely fokon még megmaradtak, az ösztönök kielégítése, a feladatok, cselekvések célja és azok megoldása már generációkon keresztül nem biztosított számukra."

Tehát amit az egyik válaszoló

2010. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

...mondott a kiallítási vonalú skótokról, az nem feltétlenül hülyeség!

Bocsi, véletlenül elküldtem. :)

2010. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. jan. 12. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én imádom őket..nekünk volt, és okos is volt. Jhonny-nak hívták..:D és remélem lesz egy szuka nem sokára. Tuti Szonjának nevezném el*-*
2011. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!