Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak egy kör alakban...

Amira21 kérdése:

Kutyámnak egy kör alakban kihullott a szőre! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már 2-3 hete észrevettem, de kis picike volt, azt hittem valahol a kocsik alatt megsértette magát. Most mintha nagyobb lenne, mitől lehet?
2014. aug. 6. 22:58
 1/6 anonim válasza:
Vmiféle bőrbetegség, vagy ha kocsi alatt mászkált, könnyen lehet hogy az olaj ráment a szőrére és attól bizony kihullik...az olajfolt mentén.
2014. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Néztem az interneten bőrbetegségeket és kwmépeket is róluk. Egyikre sem hasonlít, nem gyulladt a bőr. Akkor lehet olaj ment rá. Minden esetre holnap irány a doki. Köszönöm a választ. :)
2014. aug. 6. 23:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kör alakú szőrtelen, nem viszkető folt sokszor gombás fertőzésre utal. Doki vehet kaparékmintát, az alapján meg tudja mondani.
2014. aug. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gomba lehet, mert az szórja a spóráit kör alakban a bőrön.
2014. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kutyám egyszer kivakarta magát. Kezeltük, fertőtlenítettük, majd amikor már begyógyult volna, kivakarta mégegyszer, mert viszketett neki a varrosodás miatt. Na azzal a lendülettel szépen be is fertőzte valamivel, kör alakúvá vált a seb, a doki azt mondta rá, gombával fertőzhette be. Kapott rá spec fertőtlenítő szert, és azt hiszem 1-2 szurit is. Szóval igen, reális hogy mégha egy kocsiból kiálló valami is karcolta meg, azon lehetett valami. Ne ijedj meg, valószínű nem komoly:) Vidd el orvoshoz, amit ő lát az a biztos. Fog adni rá gyulladáscsökkentő szurit meg fertőtlenítőt, Betadine-t, azzal törölgetni kell, és elmúlik:)
2014. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. aug. 7. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!