Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a sheltiem?

Miért ilyen a sheltiem?

Figyelt kérdés
A sheltiem ráugrik és ráugat a pár napja hozzám került labradorra, amikor utóbbit simogatom vagy hozzászólok. Ilyenkor a labit idegesíti és ő is ráugat, elkergeti. Közbe a sheltie játékra is hívja és néha meg is akarja hágni. Mindkettő kan, a labi 5 éves, a sheltie 2. Ez a magatartás változni fog ahogy megszokják egymást vagy jobb lenne az egyiket ivartalanítani?
2010. jan. 12. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert azt gondolja ő a domináns, hiszen előbb ott volt. Így mindenből őt illeti az eslőbbség, és amikor a másikat simogatod, akkor kéri a jussát. Szerintem bánj velük a sorrand szerint mindig a legfölül lévő legyen az első. És következetesen neveld őket. Nekem bejött. 3 ivaros szukám él egymást mellett békésen.
2010. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyémek is ezt csinálják, de ők szukák. Amíg nem verekednek, nincs mitől félned, de arra nagyon figyelj, hogy vagy egyenlően bánj velük vagy úgy, hogy a rangsorban feljebb lévőt kicsit mindig részesítsd előnyben (ez valószínűleg a régebbi kutyád, aki "provokál"). Ivartalanítani pedig mindkettőt érdemes, ha nem akarsz tenyészteni.
2010. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, okultam belőlük:) Semmiképp nem akarom tovább tenyészteni őket mert tenyésztő nem vagyok és szaporítani nem fogok, így ivartalanítás lesz a vége. Remélem attól is lenyugszanak majd picit. Egyébként verekedés nem volt még egyszer sem, remélem nem is lesz.
2010. jan. 13. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Van egy 3 éves mudim és most pár hónapja én sétáltatom a szomszéd 6 éves mudiját. Nálunk az új a féltékeny, vele nem nagyon foglalkozik a gazdája. Ha tanítani akarom őket, akkor az egyiket kikötöm, amíg a másikkal foglalkozom, mert máshogy nem lehet. Régebben ha játszottunk, akkor az új kutyussal nem törődtem, mert ő nem tudta, hogy kell játszani, csak ugatott meg ugrált, de most már mindkettőnek dobálom a játékot, mert az új eltanulta a régitől, hogy vissza kell hozni. Mondjuk az új kutya nem tudja soha elkapni a labdát, mert kövér és lassú és a másik megelőzi, de ez nem zavarja, ilyenkor játékosan elkezdik kergetni egymást. Az új mudival külön akkor játszom, amikor a régi nem figyel, szaglászik. Amúgy a saját kutyám kan, a szomszédé szuka, mindketten ivarosak.
2010. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!