Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az is jó, ha babapopsi törlőke...

Az is jó, ha babapopsi törlőkendővel törlöm meg a szemét?

Figyelt kérdés
A kutyámnak rendszeresen törlni kell a szemét,meg a pofáján a kis ráncokat,mert bebüdizik.Már több mindennel próbálkoztam: vizes vatta(utálja,mindig menekül),speciális szemtisztító folyadékkal(megérzi a szagát és elfut),de a legjobban ez a törlőkendős dolog jött be,ezzel szépen kitörölgethetem a koszt. DE nem tudom nem-e ártalmas ez neki,mert ugye nem kutyának való... Szerintetek?
2010. jan. 13. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
A tesómnak angol bullijai vannak, ő is popsitörlővel törli a pofijukat, aloe verás, vagy sensitive kamillással... szerintem kárt nem okozol vele, nyugodtan törölgesd vele, csak jó minőségűt vegyél..
2010. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Sok popsitörlőn van fagyálló, nem vicc, ez komoly, nézd meg az összetevőket, ott van a nagyrészén, hogy propylene glicol.


Ettől függetlenül, hogy épp ez van-e benne, még nem valami jó dolog, mert láttam egy interjút egy doktornővel is, azt mondta, hogy sokan fordulnak hozzá végbélviszketéses panaszokkal, gyulladt a terület, szinte szét van vakarva, pedig nagyon tisztán tartja a páciens és mikor rákérdeznek kierül, hogy popsitörlőt/nedves wc papírt használ és mivel viszket, annál inkább folytatja, mert ugye tisztítaná egyre jobban. És nem is szükséges semmi kezelés, csak el kell hagyni ezeket a nedves kendőket és láss csodát rendbe jön a végbél. Na ekkor hagytam abba én is, mert a kényes fenekemet ilyennel töröltem és tényleg viszketett mint az állat nekem is, már azt hittem férges vagyok, mióta viszont nem használom, nem volt ilyen panaszom egyáltalán.

A doktornő szerint, huzamos használat után mindenképp jelentkeznek ezek a tüntetek.


Szóval én már a fenekemre sem használom, a gyerekemére sem, nagyon jól megteszi a puha benedvesített törölköző, a kutyám, macskám szemére meg végképp nem alkalmaznám. Pedig illatos, praktikus, de nem tesz jót.

2010. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Akkor már inkább normális kamilla teába mártott vattapamacs vagy zsebkendő. Én semmiképp sem törölném ilyen vacakkal a szemét, szerintem nem jó, ki tudja, milyen anyagokkal van nedvesítve ez a törlőkendő. :S Mint ahogy az előző is írta...

És ne hagyd a kutyádat hisztizni, kösd össze ezt a számára kellemetlen dolgot valami kellemessel (pl. utána kapjon enni vagy jutalomfalat vagy játék) és akkor hozzászokik.

2010. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van,inkább hanyagolom a törlőkendőt,majd szépen rászokunk a sima vizes v. kamilla teás vattára!

Köszönöm a válaszokat

2010. jan. 13. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy csak óvatosan a kamillával, mert száritja a bőrt:S
2010. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutya szemére Bórsav-oldatot (Bórvíz) szoktam használni. Az állatorvos azt mondta, hogy fölösleges, mert se nem árt se nem segít, de én azt tapasztaltam, hogy könnyebben lejön a kutya szeme allatt lévő szőrről az elszineződés és a csipa, mintha csak sima vizes vattát használnék. 600 Ft a gyógyszertárba, érdemes kipróbálni, legfeljebb nem használ...
2010. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nincs baja a szemének, akkor felesleges a kamilla meg a bórvíz, a váladékot egy puha langyos vizes esetleg enyhén! sós vízbe mártott kendővel el lehet távolítani. a pofiján a redők legyenek mindig szárazak és tiszták...
2010. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!