Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha a kutyámnak...

Mi van akkor ha a kutyámnak nagyobb igénybevételnek kitett kutyák számára készített tápot adok, annak ellenére hogy nincs nagy igénybevételnek kitéve?

Figyelt kérdés
német juhászkutyának venném. És a Belcando Adult Active tápról van szó.
2014. aug. 13. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem adsz neki normál Adult tápot? (van ilyenje is a Belcandonak)

Egyébként szerintem ha azt a mennyiséget adod neki ami a zacskóra van írva akkor hízni fog mert az Active táp több "energiát" tartalmaz, de ugyanakkor azt se lehet felmérni normálisan szerintem, hogy mennyivel kevesebb kéne neki ebből a típusból max kísérletezés útján de az meg nem tenne jót neki, úgyhogy én nem ajánlanám. Mintha egy normál aktivitású ember egy sportoló több ezer kalóriás étrendjére állna át.

2014. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy nagy igénybevétel? mert sokat mozgatom a kutyám, ha nem tudok akkor kertben lakik és mindig levezeti sok futással a feles energiáit. Azért akarok ilyent mert sima tápot adok neki és nem tud hízni pedig egy kicsit rá férne.
2014. aug. 13. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi az a sok? Csak mert lehet napi 2x1,5 órát futsz vele mondjuk és egy embernek az soknak tűnhet de neki egyáltalán nem az. Nagy igénybevétel pl a szoptatós szuka, a munkakutyák, a rendszeresen (heti többször) agilityző kutyák, napi szinten vadászó kutyák. Egyébként a legegyszerűbb ha elviszed a dokihoz/tenyésztőhöz, hogy nézzen rá szerinte sovány-e a kutyád, vagy mérd meg a súlyát/magasságát/neme és ez alapján is el lehet dönteni milyen súlyba kéne lenni, mert lehet csak szerinted sovány de az a standard súlya.
2014. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!