Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engem kevésbé szeret, vagy ez...

Engem kevésbé szeret, vagy ez csak falkavezérség?

Figyelt kérdés
Én foglalkozok legtöbbet a kölyökkutyánkkal, én tanítom, etetem, vagyok vele a legtöbbet. Mikor kimegyek hozzá csak akkor kezd el örülni mikor köszöntöm, és nem olyan hevesen örül nekem mint például anyumnak, őt ha meglátja egyből farokcsóválás és majd megeszi. Pedig ő alig foglalkozik vele, néha játszik vele meg simogatja. Miért van ez, hogy nekem "alig" örül? Nagyon keményen veszem vele a falkavezérséget, lehet az a baj?

2014. aug. 14. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Mondd csak, tudsz egyáltalán örömmel menni a kutyádhoz? Csak annyi érzéssel, hogy az én kutyám, imádom, és most éppen ki akarom használni minden örömét, hogy vele lehetek?

Vagy éppen minden alkalommal úgy mész oda hozzá, hogy most aztán nézzük, miként tudom belenevelni, hogy én vagyok a falkavezér?

2014. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Képzeld örömmel megyek a kutyámhoz és nagyon szeretem, de vannak határok amiket nem lépek át, mert a fejemre nő. Következetesen nevelem.
2014. aug. 14. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Kicsit szebb megközelítéssel, de nekem is pont az jutott eszembe, mint az elsőnek. Nálunk is az van ,hogy a férjem folyton csak nevelni akarja őket, ezért tőle inkább tartanak. Ő a mumus, akinek mindig szót kell fogadni, Ő az aki mindenért szól. Én meg vagyok a haver, a társ, az Isten, a minden. én vagyok az, aki megérti a nyelvüket, másképp szólok azért is, ha rosszat csinálnak. A férjem azt akarta elérni, hogy Ő legyen az Úr, én meg azt akartam, hogy egyszerűen csak Én legyek a kis gazdijuk, akiben bízhatnak. Egyébként elég nehéz megtalálni az arany középutat, hogy szót fogadjanak úgy, hogy közben nem tartanak tőled. Ez elég nehéz. El kell érni ezt a tiszteletet, és ezt csak úgy tudod elérni, ha megérted mit miért csinálnak.
2014. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Soha nem bántottam, nem is fogom. Az nem a pozitív megerősítéshez illik. Szimplán én eszek előbb, én megyek ki az ajtón, ő csak akkor ha hívom. Én hívom játékra és fejezem be a csúcsponton. Semmi más nem történik amitől tartania kéne.
2014. aug. 14. 11:51
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Akkor lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, de nálunk mindig az állatok kapnak enni először. A játékot akkor hagyom abba, ha sikerült eléggé kifárasztanom a kutyát.
2014. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát ez nem így van, akkor kezdődik a játék mikor a gazda úgy dönt, nem a kutya kezdi el, és akkor van vége a játéknak mikor a gazda befejezi és nem a kutya fejezi be.
2014. aug. 14. 11:59
 7/11 A kérdező kommentje:

Amúgy be lehet írni a googleba és minden linken hasonló dolgokat fogsz látni:

[link]


Minden normális kutyatréner elmondjam, hogy ez a helyes nevelés. A kutya egy társ/barát, de nem egy kisbaba.

2014. aug. 14. 12:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Ebben csak az a bibi, egy általános útmutatást le kell bontani a kutya és a gazda egyéniségéhez.

Erre pedig nincs leírás. Vagy születetten érzi valaki, miként lehet egy kutyát nevelni,és akkor nem foglalkozik a falkavezérséggel. Vagy elmegy egy iskolába, ahol megmutatják a gazdának, ő és a kutyája miként lehetnek megfelelő páros.

2014. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kérdés off, több válaszra nincs szükségem.
2014. aug. 14. 12:33
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Na, micsoda sértődős kis kérdező :)

"Hát ez nem így van, akkor kezdődik a játék mikor a gazda úgy dönt, nem a kutya kezdi el, és akkor van vége a játéknak mikor a gazda befejezi és nem a kutya fejezi be."

Na igen, ez így igaz. De az marha nagy gáz, ha te "tankönyv" szerint neveled (nem tanytod) a kutyád. Szegény.

Van egy 5 hónapos amstaffom. Én vagyok a főnök, nagy szigorú és következes vagyok, addig és akkor játszunk, amikor én akarom, akkor ehet, ha engedem, mindenhova én lépek be először. Ha a lábam alá kerül "felrúgom" (arrébb billentem), mert nem akadályozhat. Stb, stb.

És meg van őrülve értem, ugrál, mint egy bolond (de nem rám).

De én nem nevelem.

2014. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!