Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Angol cockeroknál ez a...

Az Angol cockeroknál ez a szín tényleg nem elfogadott? :/

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy az egyszínü cockereknél a fehér melkas nem megengedett.Ez igaz?

Az én spánielem pedig tiszts fekete,fehér melkassal.Amúgy családi kutyus,se kiállításra,sem pedig versenyekre nem visszük,nem tervezzük.


2014. aug. 16. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

ANGOL COCKER SPÁNIEL STANDARD

FCI-Standard Nr. 5/2003. 11. 28./ D


Szőrtakaró


Szőr:

Sima, selymes szerkezetű, soha nem drótos vagy hullámos, nem dús és nem göndör. A test, a mellsővégtagok és hátulsóvégtagok a csánk fölött, dúsan szőrözött (zászlós).


Szín


Egyszínűek: fekete, vörös, arany, májbarna (csokoládé), fekete-cser jegyekkel, májbarna-cser jegyekkel; Fehér szín nem megengedett a mellkas kivételével.


Tarkák: Kétszínűek (bikolor): fekete-fehér, narancs-fehér, májbarna-fehér, citrom-fehér; pettyezettséggel vagy anélkül.


Háromszínűek: fekete-fehér cser jegyekkel, májbarna-fehér és cser jegyekkel.


Deresek: Kék-deres (blue-roan), narancs-deres (orange-roan), citrom-deres (lemon-roan), májbarna-deres, kék-deres tan jegyekkel, májbarna-deres tan jegyekkel.


A fentieken kívül minden más szín és jegy nemkívánatosnak minősül.



Szóval igen, valóban nem elfogadott.

2014. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát...De nem baj :) én így is szeretem :)
2014. aug. 16. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne jártas, de úgy tudom, hogy a 2003-as módosítás szerint elfogadott a fehér folt a mellkason, azelőtt nem volt megengedett. A bírók jobban szeretik az egyszínű egyedeket, de ez nálad ugye nem gond, mert nem viszed kiállításra.
2014. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem :3
2014. aug. 16. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

" Fehér szín nem megengedett a mellkas kivételével. "

nemazért de a 1. válaszóló nem ezt linkelte be? :D itt azt irja hogy ez megengedett :D

2014. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azt néztem, hogy megengedett, szövegértelmezés???
2014. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hallod és még lepontoztak, általában nemérdekel, de bocsmár hogy tudok szöveget értelmezni :D
2014. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egyszínű, akkor hogy lehet más színe a mellkasának.. Akkor már nem egyszínű, gondolkozz már.
2014. aug. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!