Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom le az 5...

Hogy szoktathatom le az 5 hónapos kiskutyámat arról hogy mindent megegyen?

Figyelt kérdés
Szinte mindent megeszik ami a szájába kerül. Tegnap éjjel volt a legrosszabb, hajnalban sikerült neki kihányni a titok zoknit amit nem tudom mikor csórt el. De találtam már a székletében barackmagot és nagyobb kavicsokat is. Sőt ha nem figyelek a székletét is megeszi. Még sose volt szoba kutyám , őt is ajándékba kaptam. Nem tudom hogy ilyenkor mi a teendő. Válaszokat köszönöm.

2014. aug. 20. 19:10
 1/3 anonim válasza:
sajnos az enyém is ezt csinálja.. és nem tudom mit csináljak vele... én folyton ha észre veszem h valami ilyet csinál akkor fúj fúj nem szabad.. és akkor kiköpi és hát próbálok semmi olyat előtte hagyni... de hát az utcán is ezt csinálja.. ami miatt nagyobb bennem az aggodalom :S
2014. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megeszi a székletét rossz a táp! Érez benne még tápanyagot, ezért eszi meg. Erre megvan a megoldás: váltsatok tápot minnél hamarabb!

A többire pedig az a megoldás, hogy megtanítod neki az étel megtagadását. Csak akkor ehet meg bármit amikor azt mondod, hogy "Tiéd!" vagy "Ehetsz!". Rakd le elé a tápot minden nap, ás ültesd le. Ha megpróbálja enni mielőtt szólnál neki, hogy a tiéd, akkor kézzel lábbal akadályozd meg ebben. Pár nap után tudni fogja, hogy csak akkor ehet, ha te megadod neki az engedélyt.

2014. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tápot nem nagyon eszik , nem szereti. Csirke húst és májat szoktam neki főzni. Eléggé fejletlen kiskutya volt és az állatorvos azt tanácsolta. De azért kösz. A megtagadást kipróbálom.:-)
2014. aug. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!