Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan pörgessem fel?

Hogyan pörgessem fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy van egy 3 éves szuka labrador keverék kutyusom, de az elmúlt egy hónapban mintha már nem lenne önmaga..sokat sétálunk vele, és jezdem úgy érezni, hogy már csak az vidítja fel...

Mivel nagyon ellustult (főleg azért lehet, mert délelőttönként nem vagyunk itthon, és olyankor alszik), már a játékot sem élvezi annyira, mint eddig..

Hogyan tudnám kicsut felpörgetni, hogy boldogan, és hozzá méltóan hiperaktívan álljon hozzá a dolgokhoz?

Válaszokat köszönöm



2014. aug. 22. 21:50
 1/2 anonim válasza:

Ha kizárható, hogy bármilyen testi oka van (én azért elvinném orvoshoz egy vérvétel nem árthat), akkor próbálj meg vele többet foglalkozni, és minél több lelkesedést vinni bele, hogy ő is átvegye. Az én kutyám is rögtön bepörög, ha én is bepörgök. Futkározz előtte, hívd játszani :) Kipróbálhattok különböző játékokat, hátha az egyik lefoglalja (frizbi, labda stb.). Az agyát is mozgasd meg, taníts neki dolgokat.


Viszont arra is gondolj, hogy ha épp nagyon meleg van, meg nyomott idő, nem csoda ha épp nem túl aktív.

2014. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy vérképet lehet, hogy csináltatni kéne, mert tényleg lehet, hogy valami szervi oka van.

Másfelől: 3 éves, mostanra "nőtt fel". Egy 30 éves embertől sem várhatod, hogy úgy bulizzon és viháncoljon, mint 18 éves korában. Benőtt a feje lágya. Én a beagle szukámnál tapasztaltam ezt, mikor szintén olyan 3 éves kora körül láttam, hogy oldalán elnyúlva fekszik az udvaron, és pánikszerűen rohantam ki, mert azt hittem,elpusztult. Soha addig nem láttam heverészni nap közben.

Klikkerezz vele, attól a legtöbb kutya összekapja magát. Ha van rajta némi súlyfelesleg, dolgozd le.

Amúgy meg, ezerszer jobb, ha egy kutya otthon pihen és csak séta közben aktív, mint ha otthon is pattogna, mert az azt jelezné, hogy nincs elfárasztva.

2014. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!