Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakáskutyások! Ti hogyan...

Lakáskutyások! Ti hogyan oldjátok meg a kutyusotoknál, pláne ha hosszú szőrű, hogy ősszel és télen ne vigyenek be sarat és koszt a lakásba?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát... Nekem is palotapincsim van, kicsi is hosszú szőrű is és még benti is :D de nálunk csak wc-zni jár ki télen meg ősszel amúgy sem igényli, hogy kint legyen mindjárt remeg egyből fázik :D egyébként kiengedjük pisil ha beakar jönni kaparja az ajtót mikor beengedjünk megtöröljük a lábát :D de egyébként télen ha hóba van nem saras csak vizes :) Ősszel egyébként ugyan így.. minden egyes bejövetelnél törölni kell a lábát :)
2014. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Törölköző, durva sárban lavórral kiegészítve.
2014. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szia!;)

Én mindig rakok az ajtóhoz egy törcsit vagy rongyot és minden séta után megtörlöm őt. Utána kicsit szárítok is rajta;)

2014. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt bejön a házba (pl. séta után), még kint a lábtörlőn letörölgetem alaposan a mancsait egy nedves ronggyal, vagy valami hasonlóval, és csak "tisztán" jön be a lakásba :) Amúgy havanese-m van.
2014. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy belep az ajton, ott egy labtorlo, amin megall.

Megtanitottam, nem johet tovabb, mig meg nem torlom nedves babatorlovel a talpait. Staffy.

2014. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Hovarju ***** válasza:

A lakásajtó elé kiteszek egy nagy törölközőt és még mielőtt bejön a lakásba alaposan megtörlöm. Ha nagyon sáros, akkor irány a kád és tusolás.

Az előző kutyám nem szeretett fürdeni, őt a törölközés után kizártam az előszobába, amíg teljesen megszáradt.

2014. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Sima koszra VADDISZNÓSÖRTE HAJKEFE. Komolyan. Én magamnak vettem még régebben, aztán gondoltam kipróbálom a kutyámon (labrador mix) és baromi jó!!!! Ha egy órát birkózott földben és homokban hemperegve, ez minden apró porszemet kiszed a bundájából, mi sima fésűvel/kefével lehetetlen feladat volt eddig. Próbáljátok ki.
2014. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én séta után a kádba teszem és lezuhanyosztatom a mancsait és a hasát mivel mindig lepisili sima vízzel szoktam:) Havanese és spitz keverékem van:)
2014. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Száraz törülközővel jól végigtörlöm a lábait, hasát, de nem vizezem be, mert az a lényeg, hogy száraz legyen. Ami rajta marad kosz, az meg fésüléssel kijön, ha már teljesen száraz. Amúgy én télen is nyiratom a kutyust egy nagyon alap szinten, mancsain a lehető legkevesebb legyen, hasán is rövidebb, csak a hátán, mellén, farkán hagyom hosszúnak. Így ha beleguggol egy pocsolyába, akkor sem lesz nyakig vizes, mert pont az alsó részén nincsen annyi szőr.
2014. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Irány a fürdőszoba,aztán sima meleg vízzel jól átmosom az alvázat meg a lábakat :D majd megtörlöm száraz törcsivel.

Vagy ha a törcsi nem elég,akkor hajszárítóval rájuk szárítok.


Ha pedig az ajtótól a fürdőig lesz saras a padló értelem szerűen amikor végeztem a kutyákkal felmosok.


Egy Bichon Frise és egy Havanese gazdi

2014. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!