Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos nagytesű kölyöknek...

7 hónapos nagytesű kölyöknek hány óra sétára van kétnaponta szüksége?

Figyelt kérdés

A munkabeosztásom miatt csak kétnaponta tudom elvinni, mert ha dolgozom, akkor kora reggeltől késő estig. Következő nap meg egész nap semennyit.

Hány órát sétáltassam, hogy elegendő legyen, és ne erőltessem meg őt túlságosan.

Tegnap négy órán keresztül sétáltunk, a vége fele eljátszotta hogy halálosan fáradt, de mikor hazaértünk, elengedtem, és körbeugrándozott, incselkedett velem, hogy ő még játszani akar. Szóval nem tudom megállapítani, mennyi elég és mennyi sok neki.



2014. aug. 24. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor én egész nap szabad vagyok, olyankor kb 4-6 alkalommal megyünk sétálni a kutyámmal. Általában délelőtt leviszem fél órákra, hogy elvégezhesse a dolgát, meg mozogjon egy kicsit, aztán délután elmegyünk egy nagyobb körre, olyankor akár 3 órát is szoktunk csavarogni. Kiviszem a futtatóra, ahol találkozhat a kutyabarátaival, mert azok a gazdik meg úgyis csak meló után, délután tudják kivinni a kutyáikat, így az én kutyusom is csak ilyenkor tud találkozni velük.

Este pedig megint leviszem egy-egy fél órás pisilésre-kakilásra. :)


Ez elég szokott lenni neki, bár ő közepes termetű, de nem hiszem, hogy ez méretfüggő lenne, inkább temperamentum és mozgásigény függvénye. :)

2014. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na ez soha nem lenne nálunk lehetséges! Akkor mikor végzem el a házimunkát? Nagy kertünk van, tud szaladgálni, szóval a wczéssel nincs gond. Futtató sajnos felénk nincs, csak a suliban tud más kutyákkal játszani, az meg heti 1 alkalom. Különben azt vettem észre, hogy akkor is elvan, ha egész héten egyszer se viszem ki (volt már ilyen, hogy sehogy se tudtam megoldani), és nem ugatott, nem szedte szét a kertet, nem vágott hisztirohamot. Egyszerűen tudja hogy van amikor van rá időm, van amikor nincs. Olyankor elvan a játéjaival. Szóval nagyon kifogtam, perfekt okos kiskutya.
2014. aug. 24. 13:43
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Sima sétától nem hiszem, hogy elfáradna egy 7 hónapos kutya. De ha a 2-3 órás sétán sokat mehet szabadon, póráz nélkül, más kutyákkal játszhat, labdáztok, és TANÍTOD is, az elég neki kétnaponta is, HA a melós napon este legalább egy fél órát játszotok-tanítod
2014. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!