Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a jutalomfalat érdekli,...

Csak a jutalomfalat érdekli, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A gondom az, hogy valamit elronthatok a kutyus tanítása közben. Nem régóta, csak pár hete van nálunk, 10 hónapos kutyus.

Eddig csak az ül-t tanítottam meg neki (megvezetéssel) de nem volt hajlandó csinálni, ha nem volt a kezemben a jutalomfalat. Elkapkodtam, vagy mi a gond? Ha csak egyszer is nem kap, már nagyot visszaesik a lelkesedés, akkor is, ha legközelebb kapja.


A feksziket nem tudtam még neki megtanítani, mert csak akkor csinálja, ha húzom a falatot az orra előtt, egyébként nem. Csak a vezényszóra nem, pedig minimum 50szer megcsináltuk. Hol rontom el? Vagy lehet, hogy butácskább?


Át akarok térni egyébként a klikkerre, talán nagyobb kedvvel csinálná a dolgokat, és szimpatikus is a módszer. Mert ha az alapokat túl léptük akkor szeretnék bonyolultabb dolgokat is formálással stb., hogy szellemileg lefáradjon, mert nagyon energikus blöki.


Ja, és kutyasuli sajnos nem megoldott.


2014. aug. 26. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

2 hete van nálad a kutya (törvényi előírás szerint 8 hetes korától hozhattad el). Baba még! Az enyém 3 hónapja van nálam, és még most se mindig csinálja meg a feladatokat tökéletesen, kell neki a segítség. Hagyj időt neki.


A tanításban nem a mennyiségen, hanem a minőségen van a hangsúly!

2014. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
10 hónapos lehet, menhelyi, tehát csak megközelítőleg tudtak kort mondani. Közel egy évesen már könnyebben taníthatónak kellene lennie, én ezt tapasztaltam más kutyáknál. :)
2014. aug. 26. 17:50
 3/12 anonim ***** válasza:

10 hónapos, a kutya. nem 10 hetes.


Mi a fajtája?

2014. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Terrier keverék, az állatorvos sem tudott konkrétabbat mondani, még azt sem, hogy a terrierek közül melyik.


[link]


Méretre, testalkatra, minden szempontból ilyen, csak a különbség az, hogy ahol ez a kutya zsemleszínű, az enyém sötétbarna.

2014. aug. 26. 17:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Bár nekünk nem volt probléma az alapdolgok megtanítása, de ha egy kicsit is bonyolultabb volt a feladat az csak klikkerrel ment. Pl majd egy évig szenvedtem a lábhoz vezényszóval, majd kutyasuliban megmutatták hogyan kell klikkerrel és jutalomfalattal megtanítani. Kb másfél napot gyakoroltuk, azóta tökéletesen megy.

Van olyan kutya akinek szüksége van rá, hogy egyértelműbbek legyenek a feladatok. Illetve próbáljatok meg jobban lelkesedni, hátha ez a gond.

2014. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Én is erre gondoltam, hogy ha konkrétan tudatom vele hogy igen, ezt kell csinálnod (klikkerrel) akkor talán könnyebben megy neki. Meg sok helyen olvastam hogy a legtöbb kutya lelkesebb, jobban várja a hangot, mintha más módszerrel tanítanám.

Próbálok még sokkal-sokkal lelkesebb lenni, és még jobban dicsérni ha megcsinálta.

Köszönöm még egyszer! :)

2014. aug. 26. 19:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete van nálad a kutya. Pár hete tanítod és már arra vársz, tökéletesen csinálja jutalmazás nélkül?

Te sem pár hét alatt tanultál meg írni, számolni.

Juti sokáig. Aztán egyszer-egyszer nincs. Aztán megint van. Utána már kicsit többször nincs. És megint van.

Fokozatosság, ez a módszer.

2014. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm. :)
2014. aug. 26. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt az előzőekkel egyetértve, pár hét alatt ne várj még el sokat. Másrészt 10 hónaposan pont a kamaszkorában van, kicsit akaratosabb lehet. Türelem egyenlőre a kötődés és behívás erősítése a legfontosabb, minden mást apránként. Pár hónapig még nyugodtan jutizzhatsz.
2014. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És a kötődést mivel erősíthetném?


A behívás megtanításának módja rendben van, jutalomfalatozok minden alkalommal, nagyon örülök, ha nem egyből jön de akár csak el is indul mielőtt odaérnék akkor is nagyon megdicsérem, mindig vidáman hívom. De egyszerűen kb nem érdeklem, mert ugye cicák, kutyák, rovarok, tök mindegy, valami mindig van ami érdekesebb. Ha más nem az, hogy fusson egyet. :)

2014. aug. 27. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!