Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Debrecenben kutyával tömegközl...

Debrecenben kutyával tömegközlekedni? Felengedik a buszra?

Figyelt kérdés

Természetesen póráz-szájkosár kombinációval. Már jegyet is vettem neki.

Vannak egyéb szabályok?

Van valakinek tapasztalata?



2014. aug. 26. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom vannak külön kocsik kutyásoknak
2014. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én ilyennel még sajnos nem találkoztam. Azt meg tudod mondani hanyas számú busz az? Mert engem igazándiból csak a 19-es érdekel, azzal is csak a Faraktár utcáig mennék. Egy 22 kilós nem épp kisméretű agár-keverékkel...sajnos autót nem tudtunk intézni
2014. aug. 26. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyes hülyeséget ír. Felengednek, de úgy tudom, hogy egyszerre csak egy kutya lehet a buszon, így ezt nem árt figyelembe venni. Plusz úgy tudom, hogyha a kutyád nem viselkedik megfelelően (zavarja az utasokat, stb.), akkor leszállíthatják. De ebben nem vagyok biztos. A DKV-nál kéne ezt megérdeklődni.
2014. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg akkor nem fognak piszkálni. Tanszünetben, szerda délután 4 után egyébként sem gondolom, hogy tömve lennének a buszok.

A DKV honlapján az ide tartozó szabály csak annyit ír a háziállatok szállításáról, hogy be kell tudni mutatni a kutya oltási könyvét (amit amúgy egy sima utcára menésnél is magunknál kell tartani, mert a közterületes elkérheti), ha nem tudod kézipoggyászként, megfelelően elzárva "tárolni", akkor menetjegyet kell neki venni, illetve csak akkor vihetem fel, ha nem zavarja a többi utas nyugalmát.

Na most nekem ezzel a többi utasos résszel van a bajom, ugyanis a kutya egy nagyon nagytermetű rotti-agár mix és nem tisztázza a szabályzat a zavarás fogalmát. Mert ismerjük a kisgyerekes anyukákat és az idős néniket... Lehetséges, hogy csupán a kutya jelenléte zavarólag hat az utasokra, és ezért meghiúsul az utazás? Ilyenkor ez nem minősül diszkriminációnak?(mármint ha pl. egy csivavával mennék, az nyilván nem zavarna senkit)

2014. aug. 27. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!