Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a héten mentem a német...

Mikor a héten mentem a német tanáromhoz, akkor a kutyája a térdhajlatomnál megkapott. És, hogy szerintetek mennyi az esélye annak hogy elkaptam tőle valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lenne egy kérdésem. Mikor a héten mentem a német tanáromhoz, akkor a kutyája a térdhajlatomnál megkapott. És, hogy szerintetek mennyi az esélye annak hogy elkaptam tőle valamit. Meg oltva, féreg hajtózva lehetett-e a kutyája. Mindig szépen fertőtlenítem és kenem krémmel, de tegnap este fürdés után befehéredett az egész seb belseje, és ez mitől lehetett. (Orvoshoz nem mentem el vele, és a szüleimnek se mondtam el, és a német tanáromnak se. Szerintetek elmondjam nekik?) Egyébként kb. egy centi hosszú, kb. két miliméter széles és kb. 1-2 miliméter mély.

#kutya #betegség kutyahaapás
2014. aug. 30. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Megkérdezed a tanárodat, oltva van-e a kutyája. Bár kicsi az esélye, hogy veszett lenne.

Mást nem kaphatsz el,max elfertőződhet, begyulladhat a seb.

Nem egy komoly sérülés a leírtak szerint. A harapás lassan gyógyul.A térdhajlat meg vékonyka bőr.Milyen krémet teszel rá?

2014. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mondd el a tanárodnak, meg fog nyugtatni, van egy oltási könyve a kutyának, amiben benne lesz a veszettség elleni oltás. A féreghajtót csak ő tudja megmondani, erről nincs ilyen hivatalos papír. De mintha úgy rémlene, hogy a férgesség nem így terjed, hanem ha a kakijában turkálsz (pl. afrikai gyerekeknél van ilyen)
2014. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat. És szudokrémmel kenem, meg fertőtlenítem minden fürdés előtt, és után meg kimosom. Ezért szépen gyógyul. És ez így utólag eszembe jutott, hogy ha oltva van akkor féreg hajtót biztos hogy adott neki az állatorvos. (A mi cicánknak is beadja az oltást és utána a féreg hajtót.)
2014. aug. 30. 13:45
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Inkább Neogranormonnal kend. De ha ennyire parázol, miért nem szóltál a tanárodnak és a szüleidnek?
2014. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi tart vissza,hogy jelezd a tanárodnak,hogy gázos a kutyája?Legalább kompenzálhatna egy ingyen órával,meg elzárná,ha jönnek hozzá.Ha nincs begyulladva,nem folyik genny belőle és nincs lázad,nem lesz bajod.De az ilyet azért elmondanám a szüleimnek.
2014. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha férges a kutya, az nem harapással kerülne beléd.
2014. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
ilyen apro serulesek siman jatek kozben is kerulnek a kezemre, nyugi nem lesz semmi bajod!
2014. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
ne tegyél rá krémet, attól nem gyógyul. Ha fertőtleniteni akarod, akkor kölnivel kend be. és mond el a tanárnak hogy megharapott a kutyája. otthon is mond el.
2014. szept. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
mond el a tanárnak, mert ha legközelebb mész órára megint meg fog harapni, és az már lehet hogy csúnyább lesz. tudnia kell erről. vagy keress 1 másik tanárt.
2014. szept. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a fehéredés lehet attól is hogy a krém beleszáradt a sebbe?Ne kend be fürdés elött mert úgyis lemosod.
2014. szept. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!