Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerel hogyan tanitsam a...

Klikkerel hogyan tanitsam a kutyam ha hivom odajojjon?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem a behívás tanításához nem kell klikker. Az trükkökhöz, idomításhoz jó.


A mi kiképzőnk így tanítja: kutya pórázon, leülteted, aztán szembefordulsz vele, teszel egy pár lépést el tőle, és magadhoz hívod. Ha odamegy, nagy dicséret. Ha már stabil a behívás pórázon, akkor póráz nélkül lehet gyakorolni, pozitív megerősítéssel.


Esetleg ha odamegy, nem jutalomfalatot adsz, hanem klikkelsz egyet. De nem tudom, hogy ezt a kutya mennyire fogja értékelni. (pl egy falat virsli helyett...csak a kutya szemszögéből nézve a virsli finomabb)

2014. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A behívás tisztelet alapú. Minden kutya tudja, mi az, hogy "gyere ide", csak adott esetben nem biztos, hogy érdekli. A klikker teljesen felesleges ilyen esetben, adhatod neki egyből a kaját.
2014. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Raging Storm ***** válasza:

HA mindenképp klikkerrel akarod tanítani - bár nem kötelező- akkor azt javaslom, hogy szerezz be egy 5 méteres (vagy hosszabb) pórázt (ha nincs akkor egy karabinerrel csatolj össze több pórázt). Engedd hagy játszon, szaglásszon, majd hívd. Ha nem jön, akkor egy kicsit rántsd be a pórázzal, ha jön akkor nagy dícséret, klikk + kaja, majd engedd megint útjára. Ezt mondjuk egy 2 órás sétánál el lehet játszani 20-30szor, hamar rá fog jönni, hogy mit is kérsz tőle :)

Ha ez stabilan megy, akkor biztonságos helyen póráz nélkül is ugyan úgy lehet gyakorolni.

Fontos, akkor se szidd meg, ha nem jön elsőnek, póráz nélkül elengeded és mondjuk csak 5 perc múlva jön. Akkor is jár dicséret.

Megszidni abban az egy esetben lehet - kell is - ha neked kell utána menni. Így összeköti, hogyha ő megy oda az jó, ha viszont nem megy, az rossz

2014. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azert gondoltam a klikkert mert az ul feksziket is azzal tanuljuk.mindenfelekepp legalabb egyenlore jutifalat kell meg neki arra jon csak nagyon ritkan jon oda de akkor is termeszetesen gyakoroljuk hat ha meg a masik kutyammal setalunk abszolut nem figyel ram egyedul meg jobban. esetleg kulon kulom vigyem oket setalni mig megtanulja a dolgokat? itthon szoktam gyakorolni vele.
2014. szept. 3. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
A klikerrel nem tanítunk, hanem megerősítünk. A klikk mindig a már helyesen végrehajtott akció után van. Elengeded hosszú pórázzal, behívod, ha nem jön akkor behúzod, Amikor már melletted van illetve a közeledben akkor klikk+kaja. Amikor már pórázon szépen bejön, akkor el lehet engedni. Futtatóban is érdemes időnként akár játékból is kihívni klikk+kaja aztán mehet vissza játszani.
2014. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy ha jol megcsinalja klikk es kaja. szoktunk a futtatoba is menni de ha pl a gyermekem alszik akkor kozben itthon is tanulunk.
2014. szept. 4. 12:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!