Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ölebet kellene választanod,...

Ha ölebet kellene választanod, melyiket választanád?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi,hogy melyik kistestű kutyus tetszik,vagy milyen van neked?
2010. jan. 18. 18:08
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
77%
Máltai selyemkutya,bolognase
2010. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
55%

A kutya a lelki társam, a legeslegjobb barátom, és a személyi testőröm egy személyben. Sosem tartanék 40 kilónál és térdmagaságnál kisebb kutyát a következő okok miatt: egy aprócska falu fölött a hegyekben van a házunk, szóval hogy a buszmegállótól eljussak hozzánk, majdnem egy kilométert kell gyalogolnom az erdőn keresztül. És mit ne mondjak, ezt sötétben megtenni egyedül nem kevéssé beszaratós, még úgy is, hogy ide születtem. Az erdő tele van kóbor kutyákkal, hajléktalanokkal, vadállatokkal, és egyéb más emberi fajtához tartozó képviselőkkel. Így gondolom érthető, hogy nem egy szobarakétával járok, mert mit kezd egy yorki, ha valaki le akar ütni?!

Életemben két kutyám volt eddig, egy 47 kilós hatalmas, masszív németjuhász, és most egy gyönyörű Cane Corsom van, ő is 50 kiló körül mozog. Mindkét kutya számtalanszor védett már meg vadállatoktól és kóbor kutyáktól, és Cane Corsom tavaly megvédett egy hajláktalantól, aki le akart ütni(vagy ki tudja? Lány vagyok, 17 éves). Egyébként sem szeretem a pici kutyákat egyszerűen azért, mert nem alkalmasak arra, amire születtek: a gazdát minden áron megvédeni. Nekem a kutya az akkor kutya, ha akárkitől és akármitől megvéd, rábízhatom az életemet is, nem okoz komolyabb sérülést neki egy nehezebb talajon való áthaladás vagy egy komolyabb akadály leküzdése, aki nem ijed meg akármitől, de otthon, a fotelban képes órákat szundítani úgy, hogy a kishúgom a hátán ugrál és a szájában turkál, és akit úgy ismerek, mintha én magam lennék, tudom ,mire gondol.

Nekem így kutya a kutya. Sajnos, a fent említett dolgokat egy másfél kilós aprósággal megtenni lehetetlen. Persze a városba, panelba tökéletesek, és nem tartom jónak, ha valaki masztiffot tart panelban.

Remélem azért értitek.

2010. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
70%
Wastie^^ Gazdija is vagyok egy ilyen tüneménynek^^
2010. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
80%
bichon havanese vagy westie :D mind2 immádni való:)
2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
73%

sheltie, shipperke, francia buldog

nem igazán csípem a kiskutyákat, de akkor már ezek a fajták

2010. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképp terrier KEVERÉKET:)
2010. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
68%
pomerániai:)
2010. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
65%

Kínai meztelen kutya, annak is a powder puff változata, akinek igenis gyönyörű, látványos szőrzete van.

Roppant elegánsak, ügyesek, okosak, embercentrikusak, és nincs bennük cseppnyi agresszió sem, és a terrierek makacsságától is mentesek.

2010. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
69%

Pl.Ő, gyönyörű, nem?

[link]

2010. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
96%
nekem a lhasa apso a titkos favoritom, de csak ha meghagyják normálisan a bundáját és nem nyírják formára, mint ahogy pl. a kiálításokra viszik.
2010. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!