Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja? Csirkenyak.

Lehet baja? Csirkenyak.

Figyelt kérdés
4 hónapos goldenem tegnap kapott először csirkenyakat. 2 db-ot egybe lenyelt, olyan mohón csapott le rá. Egyébként Acana bárányos vagy halas tápot kap, azt akartam kicsit feldobni, hogy csócsálhasson kicsit. Meddig kell aggódnom, hogy nem lett-e baja?
2014. szept. 10. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
A csirkenyaktól nem lesz semmi baja. Inkább a táp miatt aggódnék, attól fog daganatos, vagy bélcsavarodásos lenni.
2014. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

semmi baja nem lesz.

gondolom ízlett neki, azért falta be:))

2014. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja valószínűleg, nekem 3 hónapos kölyök is nyelt már le egyben. De inkább nagyobb darab húsos csontot adj neki, ami túl nagy ahhoz, hogy egybe le tudja nyelni, mert itt van az ideje, hogy megtanuljon rágni. A tápos kutyák "betegsége", hogy nem rágnak, hanem mindent egyben akarnak lenyelni, sok mohó kutya próbálkozik ezzel, jobb ezért, ha kiskorukban megtanulnak rágni.
2014. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyszer adtam neki főtt pulykanyakat, úgy ahogy van egybe kihányta. Ugyanúgy mohón evett, mint a Te kutyád. Bár az is igaz, hogy akkoriban még nem tudtam, hogy a tápot meg a húst nem szabad keverni egy nap, főleg nem kölyöknél és valószínű ez volt az oka. :) Én azóta nem adok neki, a táppal nem volt soha ilyen problémánk. Nem biztos, hogy nálatok lesz gond, az én kutyám nem bírja az ilyeneket annyira.
2014. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó vagyok.

Ha azt akarod hogy rágjon vegyetek neki marha lábszárcsontot nekünk az orvos javasolta. Nyersen nyugodtan lehet adni, alig van rajta hús, nyesedék így a hentesnél ingyen adják, de órákig elvan vele! Ezt két étkezés között érdemes, amikor annyira nem éhes. Nagyot vegyetek, és meglátjátok hogy lefoglalja majd! Ettől semmi baja nem lesz, a pulyka-csirke nyaktól nagyobb eséllyel lehet.

2014. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor mit adjak neki, a farhát elég nagy? Vagy inkább valami sertés?
2014. szept. 10. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sertést csak főzve szabad adni. Farhátat kaphat, de azt meg jobb, ha nyersen, mert akkor puhábbak, hajlékonyabbak a csirke csontjai, mint főve, és jobban meg is tudja emészteni a kutya.

Amúgy szerintem egy pulykanyak már túl nagy, hogy megpróbálja egybe lenyelni, hacsak nem bébipulyka, szóval azon is tud rágódni.

Nézz utána a BARF etetési módszernek, és tényleg ne keverd a táppal a főtt vagy nyers élelmet.

2014. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Én nem szeretek farhátat adni, mert élesnek találom a csontját. Combot szoktak kapni, egészet, és azt kapják forrázva. Azt nem is tudják egybe lenyelni, mert ahhoz nagy, így muszáj megrágni nekik.


Lábszárcsontról csak annyit, hogy a nagytestű állatok ilyen csontjai nem tesznek nekik jót, hamar lekoptatják a fogakat. Rágcsának jobb a préselt bőr rágcsa, boltokban kapható.


Pulykacsont: nehezen emészthető csont, így azért is hányhatta ki a kutya (valaki írta, hogy kihányta a kutyája). Szóval annyira nem jó ezt sem adni.

2014. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, aki írta, hogy kihányta FŐTT pulykanyakról beszélt. Én meg nyersről.
2014. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 4 hónapos kutyádnak egy vacak csirkenyak simán leszalad a torkán. A kölykök amúgy is , ha jól vannak etetve, állandóan éhen akarnak halni. Így jártam én is a kutyámmal. Neki még a farhát is lecsúszott egy roppantás után. Semmi baja nem lett. Az emésztés úgyis a gyomorban történik.
2014. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!