Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyisek! Mennyi az...

Bernáthegyisek! Mennyi az átlagos élettartama ennek a kutyusnak, és mennyire hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Van, ahol 8 évet írnak, de ezt elég túlzásnak tartom, máshol meg 12-t. Saját tapasztalatok? :)
2014. szept. 10. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ismertem 14 éveset is. Öregségben ment el nem betegségben. Sok minden függ a tartás körülményeitől, ha olcsó táppal vagy házi kosztal eteted akkor bizony 8 év ( jobb esetben) ha megadod a módját, szűrt szülőktől veszel kölyköt, egészségesen táplálód, rendszeresen fésülöd ( heti 1x pl) akkor nem fog sok szőrt hullatni. Kivéve évente 2x a vedlési időszakban, de akkor meg még többet fésülöd és kész.
2014. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem kefélgetni a kutyákat (3 keverékünk van), úgyhogy ezzel nem lenne gond. :) Köszi a választ.
2014. szept. 10. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Jesszuszom de hülyén fogalmaztam meg XD


Lényeg: olcsó szaporítós kutya = alacsony életkor.


törzskönyves kutya szűrt szülőktől, jó minőségű táp és vitaminok = magas életkorú kutya.

2014. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia. Nekem is vannak bernáthegyijeim igaz még fiatalok, az egyik 1 éves lesz a másik most áprilisba lesz 2. A szőréhez a furminátort ajánlom, nagyon jó.
2014. szept. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KutyaFanatic ***** válasza:

Szia! Ez a honlap több szakkönyv alapján készült, szóval szerintem az adatok hihetőek:


"Várható életkor: 8-11 év"


"A bernáthegyi viszonylag sok szőrzetápolást igényel. Hetente minimum kétszer át kell kefélni és fésülni a szőrét. A vedlési időszakban pedig a naponkénti kefélés javasolt, főként a hosszú szőrű példányoknál."


[link]


Persze Magyarországon a legtöbben egyáltalán nem ápolják a kutyák szőrét, főleg vidéken nem szokás, így a legtöbben azt fogják mondani neked, hogy nem is kell kefélni a bundáját, de ne hidd el. Nekünk is volt rottweilerünk és annak is tényleg el kellett kefével távolítani az elhalt, de a dús szőrzetből ki nem esett szálakat. Mikor még nem csináltuk, be is gyulladt a bőre, meg az élősködők is jobban szeretik az ápolatlan kutyákat.


Egyszóval.. ha egészséges kutyát veszel, hosszú ideig veled lesz és ahhoz képest minimális időt kell szőrzetápolással töltened, amennyit egyébként is igényel egy kutya. Hajrá, sok sikert!:)

2014. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, tippeket! :)
2014. szept. 10. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!