Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábhoz vezényszó tanítása...

Lábhoz vezényszó tanítása klikkerrel?

Figyelt kérdés
Az jó, ha a jutalomfalattal ráveszem hogy mellettem menjen és klikkelek, aztán megkapja a falatot? Vagy csak ha magától sétál mellettem? Mikor vezethetem be a vezényszót mellé?
2014. szept. 14. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó.

1. megvezetéses

2. elkapásos módszer

Akkor vezesd be, amikor már van elképzelése a feladatról.

2014. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jutalomfalattal is ugyan úgy meg lehet tanítani neki, de klikkerrel hatásosabb szerintem.

Szerintem amikor melletted megy, folyamatosan mondogasd hogy Lábhoz, úgy 5 másodpercenként kb.

2014. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A megvezetés is jó, és persze akkor klikkelj, mikor a kutya jó helyen, figyelmesen megy melletted. De próbálhatod úgy is, hogy hívod a kutyát és mikor odaér hozzád befordulsz, hogy melletted sétáljon, és ekkor megy a klikk. Akár pórázra is veheted, ha egyébként hajlamos az elkószálásra, szaglászásra. Vagy ha elég labdás, akkor a labdával is megvezetheted, hogy a hónod alá, esetleg mágnessel a válladra rakod fel. Itt is a szép munkára klikkelsz, csak épp a labda lesz a jutalom.

De ha versenyezni akarsz és a szabályos, szép munka a kitűzött cél, akkor arra fel kell készülnöd, hogy ez több, mint egy éves munka lesz, de persze megéri!

2014. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem, nem versenyre készülünk. A cél az, hogy nyugodt, forgalommentes, lakótelepi környezetben megbízhatóan elengedhessem póráz nélkül, bármikor a lábam mellé tudjam hívni. Nem behívásra gondolok, csak ha az út mellett sétálunk, megbízható legyen. (még akkor is, ha fél óránként 1 kocsi megy el mellettünk, az is lassan)

2014. szept. 15. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!