Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szétrágja a saját fekvohelyét!?

Szétrágja a saját fekvohelyét!?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy muanyag vagy sima pluss kutyaagy, o mindent szetrag..

Mindig van ragokaja, csontok meg ilyesmik ugyhogy nem ertem miert szedi szet az agyat.

A pluss agyakbol kiszedi a belest, a muanyag agyakat pedig szetragja..


Ugyanugy a butorokat is ragja es hiaba tiltom , nem is erdekli.

Mit tegyek, hogy ne ragja meg ezeket a dolgokat?

Most pokrocon alszik mert azt nem szedi szet


2014. szept. 17. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell tenni.Kutyának amugy is az udvaron a helye ,kutyaolban.Lehet most fujjogni,nagy állatvédők.Inkább azért fujjogjatok,mert a kutyátoknak alig van mozgása.Kis séta mit sem ér
2014. szept. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

A bútorokra lehet venni kutya távol tartó sprayt, 1000-1200 Ft körül van, nálunk elég volt egyszer befújni mindent (a bútorok közül csak egy kanapé karfája bánta a kölyök kort, azután szereztük be a sprayt).

Ha akkor rág amikor nem vagytok otthon, akkor érdemes a szomszédokat megkérdezni, hogy nem hallják-e sokat nyüszíteni, ugatni. Ha hallják, akkor valószínű szeparációs stressz. Szépen le lehet szoktatni róla (google a barátod). Ha nem hallják, akkor egyszerűen csak kevés a séta, tanítás. Napi 2-3 óra, és probléma megoldva.

Egyébként a tiltást is tanítani kell, nem tudják alapból hogy mi az.

Az első válaszoló válasza meg olyan kb mint: Minek sportolni? Úgyse leszel izmosabb/egészségesebb tőle, hiába mondják azt mások.

2014. szept. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

"hiaba tiltom , nem is erdekli."


Tehát nem tiltod. A letiltás nem azt jelenti, hogy rászólsz, hogy Fúj. Az a letiltás amikor eléred, hogy ne tegyen valamit.


Akármennyi idős, ilyen mértékű rombolás nem megengedett. Ha még kicsi akkor szobakennelt ajánlok és kutyaovit. Ha nagyobb akkor meg egy kiképzőt.


És persze alapjáraton olyan mértékű lefárasztást, hogy otthon már csak aludni akarjon.

2014. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

10 honapos ivartalanitott kan.

Spray-t vettem de nem hasznalt semmit, mert lenyalta a kutya. :S

Kikepzohoz csak kb 2-3 het mulva tudom vinni. Eleg sok rossz szokasa van. Nem keso meg megnevelni?

2014. szept. 17. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, egy pár napot rászántam a dologra, és ha észrevettem, hogy tépi, azonnal a szájába nyomtam a rágókáját. Így az ágyát már nem tépi...rákapott a szőnyegekre...:)))))
2014. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem késő megnevelni, csak el kell kezdeni :)
2014. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!