Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jol lehet ismerked...

Szerintetek jol lehet ismerkedni/barátkozni kutyával?

Figyelt kérdés

Mert az ismerőseim közül volt aki azt mondta, hogy o igy ismerte meg nehány nagyon jo barátját

Vagy fiúk ti szívesen ismerkednetek úgy egy lánnyal, hogy mind2-töknek van egy kutyus?

Ha van akkor legyszi tapasztalatokat is :)



2014. szept. 17. 15:38
 1/8 csabika1971 ***** válasza:

Ez részben igazzá válhat. Mert két embernél a kutya szeretet azonnal egy közös pont.

És rögtön van miről beszélgetni is.

2014. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ milyen kutyád van :D


Idegbajos mindenkit betámadós kutyával csak azután, hogy megnevelted. :)

Egyébként igen, lehet, bár nekem eddig semmi komolyabb ismeretség nem alakult ki, de nagyon jó vadidegenekkel beszédbe elegyedni :) Mivel nekem egy közepes termetű izompacsirta fekete kutyám van, az ilyen túlérzékeny hisztis emberek is elkerülnek (mert féltik a kiskutyájukat csak mert az enyém fekete meg nem túl kedves a tekintete.....).


Én lány vagyok amúgy és egyik alkalommal elkapott a zuhogó eső minket séta közben és rám akaszkodott egy külföldi srác, hogy milyen cuki a kutyám, meg hogy hol az xy hotel mondjam már meg neki és miért nem engedem hogy följöjjön a lakásomra megszárítkozni XD Mondtam neki, hogy nem-nem, ott van szépen a pályaudvar 20 méterre majd szépen bemegy és ott megszárítkozik XD


Ja de jó ha tudod, hogy sajnos sok hülyét is bevonzanak a kutyák :)

2014. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ. Kiállításokra még el nem kezdtem járni mindenkivel haver voltam de mihelyst én nyertem ők vesztettek akkor ős ellenségek lettünk. Jó vigyázni, hogy kivel és miről beszélsz. Főleg, hogy miket árulsz el neki a kutyádról nehogy aztán később visszahalld. Legyen itt szó akkor is a dolgokról ha nem jársz kiállításra.
2014. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerkedni is könnyen lehet, meg ellenségeket szerezni is :)

Általában ha normális a kutyád, akkor szívesen beszélgetnek veled. Viszont ha problémás, akkor Téged embert is kerülni fognak.


Másik sarkalatos pont a futtató, vagy környék kutyás szabályzata. Ez egy íratlan szabály. Olyan van benne pl, hogy rá szólhatsz-e másik kutyájára, vagy sem. Összeengedik-e pórázon ismerkedni, vagy sem. Kisebb kutyákat mennyire féltik a nagyobbaktól stb stb.

Ha beilleszkedsz ebben a "rendszerbe" akkor lesznek barátaid, ha nem akkor nem lesznek.


Én pl az egyik futtatóban "teljes jogú" tag vagyok, ott sok azonos korú kutya van, mindenki a harmonikus közös kutyázás híve, neveljük a kutyáinkat, sokat beszélgetünk, tanácsot kérünk és adunk egymásnak.

A másik futiban csak eltűrt személy vagyok, mivel a kutyámmal nincs baj, de nem fogadom el a "szabályzatukat" és pl én rászólok a másik kutyájára ha az dominál. Ott az a a szabály mindenki a saját kutyáját neveli (vagy épp nem neveli).

2014. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jajj a futtató...Ahova én járok ott pl. tök jókat lehet beszélgetni a legtöbb gazdival, elég normálisak a fiatalok meg az öregek is. 1 bunkó emberrel találkoztunk ott eddig, aki még köszönni se képes ha bejön meg áll mint egy Néma Bob, de más gond vele sincs :D
2014. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem vegyesek a tapasztalataim, de inkább azt mondom, hogy nem nagyon van kutyás barátom. Nekem egy légcső problémás pitem van, aki úgy hörög ha kicsit befeszít mint egy traktor. Emiatt meg a legtöbb kis társasági kutyás megijed tőle, mondván, hogy mindjárt támad, holott szegény csak barátkozni szeretne, nem tehet a betegségéről. Van vagy 3-4 kutya akikkel tud szabadon lenni, egy vele egykorú stafford, na vele tud durván is játszani, bírják a strapát, egy kis boston terrier, egy német juhászkutya és egy kis tacskó keverék. Ők így elvannak teljes békében. Vannak idegen kutyások, ha olyan a kutya akkor elengedik, de van hogy az a kutya kezd el támadóan viselkedni, amire az enyém is válaszol a maga módján.
2014. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan sok alkalom adódik ismerkedni,de mondjuk nem a fiatalabb korosztályból van túlkínálat.
2014. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy sétáltatás alkalmával kb 2-3 idegen szokott odajönni.
2014. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!