Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál létezhet olyan...

Kutyáknál létezhet olyan ilyenféle pavlovi reflex?

Figyelt kérdés

Ha a kutyámat le kell vinni, ha csak simán előtte beszaladok a szobámba valamiért a sétához vagy átöltözök és becsukom az ajtót (nem szeretem, ha, amíg nem figyelek, ellopja valami ruhadarabomat), nem nyüszít, semmi sincs, de, ha séta előtt megnyitom a csapot, hogy kezet mossak és meghallja a vízcsobogást vagy pisilek és meghallja a csorgást, iszonyatosan nyüszíteni kezd. Persze nem kínzom ezzel szegény kutyát, csak néha fordul elő ilyen és akkor rendszerint nyüszít.

Én speciel olyan vagyok, ha valaki megnyit egy csapot, amikor pisilnem kell vagy folyadékot önt ki és hallom a víz csorgását, hatalmas erőfeszítések kellenek, hogy visszatartsam. És ez sok embernél így van.

Létezik olyan, hogy kutyáknál is így van?


2014. szept. 20. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Létezhet és ez nem az. A feltételes teflex előfeltétele, hogy a kulcsinger következetesen! kapcsolódjon az eseményhez. Itt milyen esemény jön mégis utána, mikor te magad, hogy néha fordul elő? Semmi. Továbbá adott reflex adott választ vált ki. azaz ha önmagában a csobogás ingerelné, akkor mindíg nyüszítenie kéne ha meghallja. nyilván nincs így. Ez nem flt. reflex, legalábbis nem önmagában a víz csobogáshoz kapcsolódik.
2014. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez akkor lenne feltételen reflex, ha például te megnyitod a csapot, a hangjára a kutya pedig elereszti a vizeletét.
2014. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!