Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik szomszédom patkánymér...

Adrienn5000 kérdése:

Az egyik szomszédom patkányméreggel próbálta etetni a kutyámat. Túléli?

Figyelt kérdés
nem tudom mit kéne tennem a folyosón fehér port láttam kis dombokba lerakva amire a kutyám rákapott talán 2x ehetett belőle. Úgy tűnt mintha tabletta lenne összemorzsolva furcsa és szokatlan szaga volt. Most a kutyám kicsit rosszul érzi magát lehetséges hogy megfog halni ? Mit tehetek?

2014. szept. 22. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

és ezt játékok kategóriába? egyébként itass vele sok zsíros tejet (2.8, 3.5%os), Az lenne a legjobb ha kihányná, és újra itatni (lenyomni a torkán kb).


Ha nem sikerült meghánytatni, akkor etess vele kenyeret, egyéb búza készítményt, ami sok folyadékot képes felszívni.


AMint lehet, vidd állatorvoshoz vagy akár ki is hívhatod, ha ismered az állatorvost (megvan a telefonja stb)

2014. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem direkt a játékokhoz írtam csak az előző kérdésemből ott maradt, és nem állítottam át mert siettem. Szerintem jobban van talán ennyitől még nem lesz baja ilyen későn nincs állatorvos de ha holnap bágyadt lesz elviszem.
2014. szept. 22. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha az patkányméreg volt (márpedig gyanús), akkor belső vérzést okoz, és AZONNAL dokihoz kéne vinni, nem várni, hogy mi lesz vele, és házi praktikákkal próbálkozni! Ez nem az a helyzet, amikor lehet várni, mert minden perccel csökken az életbenmaradási esélye! Vannak ügyeletes állatorvosok, keress rá így és a megyétek megadásával, és most azonnal hívd fel, kérj tanácsot, és rohanjatok vele a rendelőbe! Valószínűleg kimossák a gyomrát, infúziót kap, de minél hamarabb szakszerű segítséget kap, annál jobbak az esélyei (és olcsóbb lesz a végeredmény). Majd írd meg, mi lett!
2014. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéddal meg beszéld meg, hogy máskor ha mérget rak ki, úgy tegye, hogy a kutya ne férhessen hozzá (pl. olyan nagyobb rácsos ketrecbe, amihez a kutya nem fér hozzá, de a rágcsálók átférnek rajta). Ha meg direkt a kutyának szánta, akkor a doki tegyen el mintát abból a méregből, amit a kutyából kimosott, írjon egy szakvéleményt, és a porral együtt remek bizonyíték egy feljelentéshez, pláne, ha még akkor is ott lesz kirakva, ha kihívjátok a rendőrt, és van szemtanú arra, hogy pl. fenyegetőzött már mérgezéssel...
2014. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédot megkérdezted, mit rakott ki a folyosóra? Azért ennyire nyíltan kétlem, hogy mérgezési szándék állna mögötte. Milyen folyosó? Te hagyod kint kószálni magában a kutyádat a folyosón?
2014. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Ez inkább hangya irtó,a pati méreg szemcsés granulátum.
2014. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!