Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek olyankor (...

Mit tennétek olyankor ( elméleti), hogyha egy ország tenyésztőit nem kedvelnétek a fajtáról alkotott véleményük miatt és oda akarnának tőletek tenyésztésre vinni kölyköt?

Figyelt kérdés
Hagynátok, hogy elvigyék oda a kölyköt vagy nem?
2014. szept. 27. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tenyésztőként az ember megválogathatja, sőt, meg is kell válogatnia, kinek ad kutyát. Alapvető, hogy olyannak nem ad kutyát, aki nem szimpatikus, vagy akit alapból nem kedvel.
2014. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk felnőnék. Isemred azokat az embereket? Nem. Akkor mire fel alkotsz órluk véleményt. Ez az unintelligencia legékesebb példája és óriási szégyen.
2014. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
0%
Sziasztok. Ne az határozza meg, hogy neked ki szimpatikus. A kutya életét kellene szem előtt tartani. Pl. Viadalok, allatkinzas kizárása, szeretet mellet értsen is valamennyit a kutyáik.
2014. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ismerem őket. 2 kutyát tőlük vettem kiálításra, mind a kétszer átvágtak a palánkon és eladtak olyan kutyát ami az idősebb kanom: DP-s már kölyök korában ( csaltak a DP tesztel az anya D-től rosszabb), nem jött ki 3 darab P1-es foga. A másik kan: koromfoltos mert a szülőkből kiállításkor és amikor megy a leendő gazdi kivágják és/ vagy befehérítik... Ezért vettem egy szukát más országból és ott már minden rendben volt. Ezenkívül mivel mind a két kan rossz és az egész fajta társadalom tudja, elkezdték híresztelni az a bizonyos ország lakói rólam, hogy verem és rugdosom a kutyáimat + éheztetem. Nem csak az a 2 tenyésztő akitől selejtet vettem 1200 euro-ért hanem a többiek is akiknek semmi közük hozzám vagy akik vesztettek a szukám ellen kiállításon.
2014. szept. 27. 09:09
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
2-es, az a szégyen, ha egy tenyésztő olyannak ad kutyát, aki nem szimpatikus neki (értsd: úgy érzi, gáz van vele, furának érzi... tenyésztőként nem szimpatikus neki), pláne olyannak adni, akivel kifejezetten ellenséges a viszony... Tenyésztőként az ember a kutya egész életére felelősséggel tartozik érte, az a minimum, hogy olyan gazdáknak adja oda, akik minden szempontból megnyugtatónak tűnnek. És még így is be lehet fürödni.
2014. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:09

Mit jelent nálad, hogy a kan "rossz"?

Ha tenyésztésre vettél kutyát, miért nem érvényesítetted a szerződésben leírtakat?

Pl. tenyésztésre vásárolt egyednél bizonyos hibákra garanciát vállalnak.

Azért elég hihetetlen, hogy egy országban az összes tenyésztője a fajtának neked esett.

2014. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez miért kérdés?Nem adnék el nekik és ennyi.Semmi nem bonyolult ebben.
2014. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű h azok akarnak kutyát akiktől te is vettél vagy csak ugyanolyan nációjúak? Ha előbbi akkor természetesen nem adnék, ha utóbbi akkor az már egy más story.
2014. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A szerződésben csak az van benne, hogy 8 napig a váráslás után tartoznak felelősséggel érte. Még nincs kölyköm és nem is tervezem, csak egymás között nekik megyen a mocskolódás olyan személyektől is akik előtte barátaim voltak, de utána ezek után meg ellenségek lettünk. Mert ez a két kan őket járassa le, a nagy és híres több generációs tenyésztőket...


Más országokban pl itthon, SK-ban, Lengyelben a tenyésztők megírják nekem, hogy mik mennek a hátam mögött rólam és, hogy ők azt nem hiszik el...

2014. szept. 27. 10:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Jah, nem azok akarnak tőlem kutyát akiktől én vettem. Velük össze vesztem abba a pillanatba amikor kijelentették rólam ,hogy állatkínzó vagyok. Hanem egyéb más személyek... A fajta tenyésztése abban az országban nagyon rossz kritériumok között zajlik. Olyan dolgokat szeretnék ők a fajtába ami a fajta romlását idézi elő pl: görbe lábak, pöttyös hát, hibás fej maszk, hibás szín ( amit befestenek feketére ...)
2014. szept. 27. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!