Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvágta a kutyám a bal eső...

Cecebusa kérdése:

Elvágta a kutyám a bal eső lábán az 5. (felső) ujját. Forduljak állatorvoshoz? Vagy egy sima erősebb kötés megteszi?

Figyelt kérdés
kistermetű foxi, tacskó keverék. a sebről: mintha félig vágta volna el.

2014. szept. 30. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vérzik és nem akar elállni akkor érdemes orvoshoz vinni, hátha varrni kell. Egyébként ugyanúgy járj el, mintha magadról lenne szó. Kisebb vágásokkal, sérülésekkel nem kell orvoshoz szaladgálni, de ha úgy érzed ezt már nem tudnád rendesen ellátni, akkor ne habozz.
2014. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fennáll a fertőzésveszély, ezért ha módodban áll vidd el!
2014. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mély és összetud tapadni a seb, akkor tegyél rá betadint és kösd be, de gyakran ellenőrizd, hogy nem-e rosszabbodik. Ha szét van nyílva, akkor vidd el, tehát úgy értem nem tud összeérni a seb két széle, mert így nehezen tud összeforrni és kutyáknál könnyebben elfertőződhet, mert nem tudnak rá úgy vigyázni. Persze mi emberek sem rohanunk egyből orvoshoz, ha elvágjuk az ujjunkat, de így nem tudom felmérni, hogy milyen súlyos a seb.
2014. szept. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül elvittem orvoshoz, mert nem volt itthon megfelelő eszköz amivel kitisztíthatom, és beköthetem neki. Végül kitakarította, és lekötötte. Végül kapott egy antibiotikumos szurit. A kutya észre se vette, nem is fáj neki. Nagyobb volt az ilyetség. Köazi mégegyszer
2014. szept. 30. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
:-)
2014. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!