Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák szoktak csuklani?...

A kutyák szoktak csuklani? Vagy mi lehetett ez (epilepszia)?

Figyelt kérdés

A kutyám kb másfél évvel ezelőtt produkált egy furcsa viselkedést: olyan volt, mintha csuklott volna, minden csuklásnál kidugta a nyelvét, közben reszketett, és egyszer be is pisilt - de tudott magáról, és ha utasítottam (ül, fekszik), akkor megcsinálta. Miután bevizelt, azonnal elvittem ügyeletes állatorvoshoz (ekkor gondoltam úgy, hogy komoly lehet, addig biztos voltam benne, hogy csak csuklik), de mire odaértünk, addigra teljesen elmúlt.

Kb 1 hónapja volt megint hasonló, csak a csuklás hang kevésbé volt feltűnő, inkább a reszketés és nyelvkidugdosás - szóval ez most olyan nyeldeklés-szerű volt, ill. nem vizelt be. Ekkor is megcsinált mindent, amit mondtam neki, csak hát azért kelletlenül, hiszen egyéb baja is volt. Pár percig tartott, aztán elmúlt.


Mindkét esetben azért csináltattam vele feladatokat, hogy megnézzem, nem epilepszia-e, mert azt olvastam, hogy az epilepsziás roham közben a kutya nem reagál a külső ingerekre. Ez igaz, vagy nem minden esetben?


A másik kutyám soha nem csuklott és hasonló viselkedést se láttam tőle.



2014. okt. 1. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben érintett a tudat. Nekem volt epilepsziás kutyám és amikor nem dőlt el az oldalára, csak kis rohama volt (nyelvöltögetés, remegés), akkor tudtam utasítani. Érdekes viszont, hogy ő soha nem piszkított be, még nagy rohamnál sem.

Állatorvossal vetess vért, hogy kizárjon minden egyebet és meséld el a tüneteket részletesen. Ha kell, akkor keress másik dokit.

Epilepszián kívül ezer más oka is lehet ennek. Milyen fajta egyébként? Tenyésztőtől van vagy szaporítótól, esetleg mentett?

2014. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en kutyam szokott csuklani,de szerintem itt mas a baj-vidd allatorvoshoz.
2014. okt. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől van, fajtát nem írnék egyelőre, mert már így is van egy kis pánik ezzel kapcsolatban.

Állatorvos előtt szeretnék tájékozódni, mert már szívtuk meg bőrbetegséggel pl, kva sok pénzt otthagytunk, de csak azt tudtuk meg, mi nem lehet.

Azért nem vittem eddig állatorvoshoz, mert próbáltam figyelni, hátha sikerül rendesen levideóznom - az előzőről is készült videó, csak nem túl jó, meg csak a végéről. De már nem várok erre tovább.


Nem tudom, mi éri meg jobban - vizsgálatokat csináltatni, vagy rögtön nekiugrani az EEG-nek. Mármint, anyagilag.

2014. okt. 1. 07:40
 4/7 anonim ***** válasza:

EEG-nek akkor van értelme, ha éppen tart a roham. Az epilepsziás kutya két roham között normális képet mutat.

Vetess vért, ne sajnáld rá a pénzt! Minél előbb elkezded a kezelését, annál jobbak a kilátások (akár tünetmentes is lehet). Persze ez egy gyógyíthatatlan betegség ... gyógyszerrel lehet szinten tartani, de bizonyára utána olvastál.

Mindenképp állatorvossal beszéld meg, hogy mi ez, mi a teendő.


Mi a baj a kutya fajtájával?

2014. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom én rá a pénzt, csak most épp egy olyan időszakban vagyunk, amikor kevés van belőle, mert minden összejött. Majd megírom, mi lett az eredmény, ha nem felejtem el. ;)
2014. okt. 1. 07:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez biztosan nem sima csuklás, az enyém rengeteget csuklott főleg kicsiként, de néha még most is. Kb olyan mint az embernél, sem nyelvnyújtogatás, sem maga alá vizelés semmi..
2014. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az epilepsziás kutya két roham között normális képet mutat."

Ez nem igaz.

Egy sima csuklásnál semmi olyan nincs, amit leírtál.

Tényeg epilepsziás rohamnak tűnik azok alapján, amit leírtál.

Petit mal: kisroham. Ilyenkor van, hogy remeg, lóg s nyelve, esetleg folyik a nyála, nagyjából képben van (tehát a feladatokat megcsinálhatja), de látszik, hogy nem tiszta a tudata.

Grand mal: nagyroham. Teljes eszméletvesztés, rángatózás, öntudatlan ürítés. Többnyire sokáig tart, mire teljesen magához tér. Esetleg nem nagyon eszik, sokat iszik.

Jobbulást!!!

2014. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!