Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni hogy egy...

Honnan lehet tudni hogy egy kis kutyus nem életre való?

Figyelt kérdés
Most hallottam hogy egy ismerősöm kutyája 12 kutyát fialt de csak 8 maradt meg, ez mitől függ? Honnan lehet tudni hogy egy kutyával valami nem stimm? és lehet-e azzal kezdeni valamit? gondolom nem sokat, az ilyen kutyusok hamar elpusztulnak?
2014. okt. 2. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez olyankor szokott előfordulni, amikor valaki csak úgy ok és tudás nélkül szaporítgat. Normális tenyésztőknél is előfordul egy-egy életképtelen kölyök, de nem murdál meg automatikusan az alom harmada...
2014. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mi köze van ennek ahhoz hogy egy kölyök nem lesz életre való?
2014. okt. 3. 00:11
 3/12 A kérdező kommentje:
na és miért fordul ez elő?..
2014. okt. 3. 00:12
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Arra a kutyara mondjak ezt , aki nem nagyon mozog, csak fekszik maganak, mig az alomban a testverei szopiznak, mozgolodnak sokat stb. !
2014. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat, tényleg érdekel a dolog szóval megköszönném előre is a többi válaszadónak.
2014. okt. 3. 00:14
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

ahhoz, hogy egy kölyökkutya életben maradjon, kell napi x mennyiségű tej. a szukának van naponta 8x mennyiségű teje, ezért a kölykök alultápláltak lesznek, és a leggyengébbek kimúlnak (nem férnek oda az emlőhöz, pl), így az erősebbeknek lesz elég tej.


ez a természetes szelekció. ezáltal gyenge egyedek nem maradnak fenn, és nem örökítik tovább a génjeiket. A jó génekkel rendelkező kutyusok meg felnőnek, és lesz mégjobb kiskölykeik. Ez pedig az evolúció.

2014. okt. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2014. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy egy bizonyos szinten az anyakutya is szelektál. Amelyik kölykét nem látja elég életképesnek azt nem mosdatja, nem szoptatja, és simán kilökdösi a helyükről.
2014. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha szelektál az anyakutya és nem törődik azzal a kölyökkel akkor azt oda kell rakni szoptatni? Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, a linket, nagyon hasznos.


Bár nem tudom majd egyszer talán én is szeretnék kiskutyákat ezért érdekel viszont vannak itt elég rémisztő dolgok azt hittem ez egy könnyebb feladat, mindig is tudtam hogy oda kell figyelni de azért az esetek többségében csak olyat hallottam hogy sok kutya megfialt reggelre segítség nélkül és felnevelte a kölykeit természetesen, magától.

2014. okt. 3. 19:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Az volna az igazi, amit leírsz. Viszont manapság az életképtelen kölyköt is cumiztatják, mert azzal életet mentenek, meg azért egy kutya ára is pénznek számít.

Sok tenyésztett kutya már fedezni sem tud, csak segítséggel.A szuka meg elleni nem tud, csak segítséggel. Aztán szépen örökítik ezt a "jó" tulajdonságukat.

2014. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!