Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk 5 hónapos és körülbe...

A kutyánk 5 hónapos és körülbelül 28-30 kg. Kaukázusi juhász és kan. Ez a súly jó?

Figyelt kérdés
Múltkor mértem itthon a mérlegünkön.Kicsit soványnak látom,a bordáit elég könnyen kilehet tapogatni,most tápot adok neki,és adagolásnak megfelelően.
2014. okt. 7. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nekem nem kaukázusim volt, hanem egy kicsit kissebb fajta kutya de 35 kg volt 5 hósan. Ha érzel húst a borda és bőr között akkor oké. Amúgy a adagolás csak útmutató. Adhatsz egy picivel többet is. Kérdezd meg a tenyésztőjét, ő tudja pontosan, hogy mennyinek kell lennie.
2014. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Egy kölyök inkább sovány lgyen!
2014. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó súly.

Viszont az állítólagos kisebb fajkutya 35kilósan sok volt.

2014. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nagy testű kutyának nem kitapogatni, hanem látni kell a bordáit! még a kaunál is lehet látni 5 hónaposan még nincs rajta annyi szőr. sovány legyen a kutyád, kb 1 éves koráig.
2014. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy hosszú szőrű kaunál, vagy egy komondornál biztos nem látni a bordákat.Ott csak a tapintás működik.Szerintem egy kauhoz kicsit sok a 30 kg, inkább a 27-28 max, mert a kifejlett súlyuk is inkább az 55 kg mozogjon, mint több, az pedig általában már megjósolható az 5 hónapos korból, mivel annak nagy %-ban a dupplája szokott lenni kifejletten, normál (és nem elhízott, mint sok Kau) testalkatnál.Így a 27-28 kg-ból várhatóan 55-56 kg körüli kutya várható normál esetben.Hozzátenném meg kéne tapogatni az izületeit a bokánál és a könyöknél, mert a feltűnően nagy kidudorodás izületi megterhelésre, tehát túlsúlyra utal.
2014. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!