Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk fedeztetni a...

Szeretnénk fedeztetni a kutyánkat a következő tüzelésekor. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most Szeptemberben tüzelt. 8 éves, túl késő lenne? Olyan okos, édes, szófogadó kutyát még nem láttam, mint ő. Úgy gondoljuk, hogy szeretnénk, ha tovább vinné ezt a vonalat. Magyar vizsla-labrador keverék. Az apukát megnéznénk, meg minden. Az egyik kölyköt megtartanánk, egyet-egyet vinnénk a mamákhoz, és ha lesz még, egyet bátyám barátnőjéhez, a többit elajándékozzuk, ha esetleg születnének (persze ismerősökhöz). Szóval a kiskutyák jövője biztosítva lenne. Csak azt szeretném kérdezni, hogy mit tanácsoltok, hogyan óvjuk majd a vemhes kutyánkat, mivel etessük, állatorvos, kölykök védelme, stb. Csak egyszer fedeztetnénk! Nagyon szeretjük, nem szeretnénk, ha baja esne.

2014. okt. 7. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 8 éves kutya már elég öreg főleg az első almához én nem javasolnám elég nagy a veszélye.
2014. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már túl öreg. Lehet ki se tudná hordani vagy belehalna a szülésbe. Ezt akarod? Hozz ki egy másikat a menhelyről.
2014. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsönek, tul öreg
2014. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

8 évesen már a tenyészszukákat se szokták fedeztetni, mert a komplikációk esélye sokkal nagyobb. De első alomnak különösen rizikós. Gyakori, hogy az ilyen kései első fialásokkor a szuka nem tud mit kezdeni a kölykökkel, nem fogadja el őket.

Én nem javaslom, hogy ennyi idős korban fedeztessétek. Ráadásul, mint gazda, elfogult vagy a kutyáddal szemben, biztosíthatlak, hogy vizsla-labrador keverékek és egyéb keverékek között még rengeteg éppolyan szófogadó és okos, aranyos kutya van. Meg aztán, nem is biztos, hogy a kicsik az anyjukra ütnek majd.

2014. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már túl idős az első elléshez. 8 évesen már idősnek, vagy legalábbis idősödőnek számít. Ha nem az első ellése lenne, akkor is már késői szerintem. Így túl nagy az esélye annak, hogy komplikáció lép fel ellés közben, amibe a szuka is belepusztulhat, nem csak a születendő kölykök.
2014. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítást! Ha nagyon szeretitek, ezt fogjátok tenni! Ráadásul, egy keverék kutyáról beszélünk, amivel tele van már minden menhely! Ne pároztassátok, nem csak azért mert keverék, hanem mert már 8 éves, könnyen rossz vége lehet a dolognak.
2014. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Menj el egy menhelyre, tele van okos, édes, szófogadó kutyákkal. Komolyan. Az ismerősöket is vigyétek, ha nekik is kell kutya. Ne szívassátok az öreget, inkább ivartalaníttassátok, mert nem csak a komplikált szülés, de a gennyes méhgyulladás meg az emlőrák is elég csúnya dolgok. Olyan belehalósan csúnyák.
2014. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

8 évesen túl idős ehhez, főleg első alomhoz. Nagy eséllyel lenne komplikáció amibe a szuka belepusztul vagy az egész alom, lehet már el sem fogadná őket. Én biztos nem tenném ekkora kockázatnak ki a kutyámat. Azt részt most inkább hagyom, hogy amúgy sem kell szaporitani.

Rengeteg kutyus van menhelyen, inkább onnan hozzatok ki egyet, meglátod nagyon hálás lesz cserébe. Az meg, hogy mennyire okos, édes, szófogadó leginkább tőletek függ, ha jól nevelitek bármelyik kutyus az lesz.

2014. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám anyja az első almot 7 évesen hozta le. Az anyakutyát császározni kellett és nem élte túl. A picikből 8-ból 3 elpusztult. Az én kutyám beteges. Diszpláziás és 17 hetesen vesebeteg, tíz ezreket költök vesetablettára és jó ha még 3 évig kihúzza. Amúgy ez fajtatiszta TK-val szűrt szülőktől. Nem tudhatod, hogy a te kutyád szűretlenül mit örökít tovább. Az nem elég ha rámondja a doki, hogy egészséges.
2014. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy az, hogy 8 évesen már idős hozzá, a másik, meg minek akarsz tudatosan keverékeket gyártani, mikor tele van velük minden menhely?
2014. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!