Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám akit megszeretn...

Van egy kutyám akit megszeretném tanítani arra, hogy ha elejtek valamit akkor ha megkérem hozza vissza. Ti milyen tanácsot adtok hogyan tudnám megtanítani rá?

Figyelt kérdés
Még a labdát meg a botot se hozza vissza csak szalad vele... Tudom hogy játszik és olyankor én is játszok vele de utána se adja vissza... Probáltam megtanítani hogy fogd meg és meg is fogta aztán hogyvhozd de nem vált be.... Kérlek segítsetek

#kutya #tanítás #hozd ide
2014. okt. 11. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ajánlatos lenne először jutalomfalattal próbálkozni (kutyakeksz, szalámi, stb.)és kezdetben segíteni neki felvenni a tárgyat és ha már a szájában van, akkor odaadhatod a jutalmát. És akkor így lehet fokozatosan haladni. Amikor már jól megy neki a gyakorlat és hozzá is szokott, el lehet hagyni a jutalomfalatot, de utána még jó sokat gyakoroljátok. :)
2014. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kézből megfogja, akkor el is kérheted tőle. Megfogod a másik végét, mondod, hogy "kérem", vagy amit szeretnél, a másik kezeddel pedig adod a jutalomfalatot. Segítség, ha közben leülteted, tehát nem hagyod rohangászni, legaább amíg megtanulja, hogy mit vársz tőle. Aztán amikor az eldobott tárgyat kéred vissza, akkor egyrészt ismerni fogja a parancsot, másrészt tudja majd, hog cserébe kaját kap.
2014. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az edigi válaszokaki fogom próbálni
2014. okt. 11. 12:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam de már arra se halgat hogy fogd :(
2014. okt. 12. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg az ismeroseid vagy vidd el kutyasuliba, vagy nézz meg egy tanítós oldalt.
2014. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor eldobod neki. Ha benti, akkor bent, ha kinti, akkor nehezebb dolgod lesz, mert tud vele rohangálni. Előtte adsz neki pár falat kaját, hogy tudja, hogy van nálad. Mikor felvette a játékát, odahívod magadhoz és odaadod neki. Ez értelemszerűen úgy fog csak működni, ha a játékot előbb kiköpi.
2014. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!